Майже 500 жителів Хмельницької громади загинули, захищаючи Україну з 2014 року. Про це Суспільному розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Панахида за полеглих захисників відбулась сьогодні на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове.
Панахиду за загиблими захисниками на Алеї Слави Хмельницького на кладовищі в мікрорайоні Ракове здійснюють військові капелани з Хмельниччини. Помолитися за загиблих в російсько-українській війні прийшли їхні родини та друзі.
Посмертно орден за мужність сьогодні вручили родині полеглого захисника Василя Сіргуна. Його дружина, Світлана, розповіла: в перший день повномасштабного вторгнення її 59-річний чоловік, на той період успішний підприємець, пішов воювати добровольцем.
"Десять хвилин на шосту він вже стояв під військкоматом. Вже 27 лютого його забрали в військову частину А 0998, 24 бригада. Загинув він на Херсонщині 19 вересня 2022 року. Тернистий шлях нам всім з родиною довелося пройти, щоб віднайти його, ДНК зробити", — розповіла Світлана Сіргун.
Дружина каже: на війні її чоловік завжди йшов у бій першим.
"Коли він нам телефонував і завжди говорив: "Я не можу дивитись, коли 20 років хлопець прийшов, 22 роки хлопчик прийшов. А до вечора його вже немає". Казав: "Нехай він йде на мою посаду, а я піду на його посаду".
Прийшла до могили Євгенія Будзіховського його тітка Інна Смірнова. Її племінник, офіцер розвідки, в перші дні повномасштабної війни став на захист столиці. Загинув 27 лютого 2022 року.
"Загинув в Гостомелі, під Києвом. Не дали пройти, як вони планували, за три дні. На жаль загинув в перший тиждень війни. Дуже нам це болісно, дуже ми переживаємо. Залишилося двоє дітей, батьки, жінка молода".
Третій рік поспіль в День пам'яті загиблих захисників приходить до могили коханого хмельничанка Анастасія Ярова. Її чоловік, велоактивіст Віталій Поліщук, зранку 24 лютого також стояв під військкоматом. Загинув 9 травня 2022 року.
"Він завжди був добрим, щирим, усміхненим. Яка б халепа не була – він вірив, що все буде добре. Скільки б часу не минуло, але біль якийсь і порожнеча завжди присутні. Хоча можна вже спокійніше розповідати й говорити. Сьогодні по-особливому якось так боляче".
З 2014 року в російсько-українській війні загинуло майже пів тисячі воїнів з Хмельницької громади, каже міський голова Олександр Симчишин.
"Я зараз практикую зачитувати ім’я і прізвище кожного нашого героя на всіх великих заходах, державних, міських. Раніше у 2015-2016 роках це була хвилина мовчання. Останній раз я зачитував 24 серпня і на превеликий жаль ця хвилина мовчання зачитування кожного імені й прізвища зайняло 11 хвилин 49 секунд".
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.