У лікарні на Хмельниччині не закупили медикаменти за кошти НСЗУ: на що їх витратили

У лікарні на Хмельниччині не закупили медикаменти за кошти НСЗУ: на що їх витратили

У Чорноострівській лікарні, що на Хмельниччині, у 2023 році не витратили кошти Національної служби здоров'я України (НСЗУ) на закупівлю медикаментів для пацієнтів. Такі дані виявила комісія НСЗУ під час позапланового моніторингу лікарні.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.

"За увесь 2023 рік, отримавши кошти від програми медичних гарантій, у Чорноострівській лікарні не закупили лікарських засобів на жодну гривню. Це абсолютний рекорд по всій Україні. Хоча там пролікували 220 пацієнтів у хірургії й 550 — у стаціонарі. Це вказує на те, що все купують пацієнти", — зазначила Наталія Гусак.

Директор Чорноострівської лікарні Василь Антонюк
Директор Чорноострівської лікарні Василь Антонюк, липень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Директор Чорноострівської лікарні Василь Антонюк пояснив витрату коштів: "Це були дані за 2023 рік. Тоді були інші керівники, тому я за це нічого не можу сказати. У 2024 році за кошти НСЗУ ми закупили медикаментів на 629 тисяч гривень".

За словами лікаря-хірурга Миколи Макогонського, хірургічне відділення розраховане на 20 ліжок. Наразі в ньому лікується 10 пацієнтів. Щодня проводять 2-3 операції.

Лікар-хірург Чорноострівської лікарні Микола Макогонський
Лікар-хірург Чорноострівської лікарні Микола Макогонський, липень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

"Хірургічне відділення забезпечене такими медикаментами, як антибіотики, розчини, ліки для невідкладної й планової допомоги, маємо системи й шприци. Для пацієнта, який у нас перебуває, є необхідні лікарські засоби й розхідні матеріали. Ми законтрактовані за хірургічним пакетом, до якого входить гостра хірургічна патологія, наприклад, апендицит, перфоративна виразка, гостра кишкова непрохідність", — пояснив Микола Макогонський.

У Чорноострівській лікарні пацієнтці Євгенії Грейцер зробили операцію
У Чорноострівській лікарні пацієнтці Євгенії Грейцер зробили операцію, липень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Пацієнтка Євгенія Грейцер розповіла, в лікарні їй робили операцію з ампутації. У ній перебуває два з половиною місяці: "Для лікування більш-менш все давали. Дещо ми докупляли".

Раїса Серветник зазначила, після операції лікується упродовж місяця: "Втручання було тяжке і довге, понад чотири години. Тут усе дають лікарняне, роблять перев’язки, усе їхнім коштом".

Пацієнтка Раїса Серветник лікується у Чорноострівській лікарні упродовж місяця
Пацієнтка Раїса Серветник лікується у Чорноострівській лікарні упродовж місяця, липень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За словами директора Чорноострівської лікарні Василя Антонюка, медичний заклад розрахована на 40 ліжок, наразі у ньому лікується 30 пацієнтів. На 2024 рік Національна служба здоров’я України виділила для лікарні 10 мільйонів гривень, з них витратили шість.

"Гроші розраховані на заробітну плату, медикаменти, закупівлю апаратури, поточні ремонти. У нас є такі пакети допомоги: хірургія, хірургія одного дня, поліклініка, паліативна допомога і стетоскопія", — пояснив Василь Антонюк.

Чорноострівська лікарня
Чорноострівська лікарня, липень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Голова Чорноострівської громади Михайло Дзісь розповів, чому у 2023 році не витрачали кошти НСЗУ на закупівлю медикаментів: "2023 року для лікарні виділили удвічі менше коштів НСЗУ, ніж зараз на цей період. Було 6 мільйонів, які витратили на оплату праці людям. Кошти на закупівлю медикаментів ми виділили з місцевого бюджету. Придбали їх на 190 тисяч гривень".

За словами голови Чорноострівської громади, керівництво лікарні та місцева влада контактували з Національною службою здоров’я України. Попри наявні зауваження до роботи закладу, вони не будуть розривати контракт з НСЗУ та припиняти надавати безкоштовну допомогу пацієнтам.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок