У фауні Національного природного парку "Мале Полісся" на Хмельниччині комахи є найчисленнішою групою тварин. Серед типових та звичних видів мешкає 21 вид рідкісних та унікальних представників ентомофауни. Найбільша за розміром комаха — це жук-олень з довжиною тіла до 7,5 см. Найменший представник має розміри у декілька міліметрів.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" Наталія Кратасюк.
За її словами, видове різноманіття ентомофауни на території парку налічує більш ніж 500 видів, які відносяться до 12 рядів та 75 родин. За кількістю представників найчисленнішими є Ряд Лускокрилі, або Метелики (Lepidoptera) та Ряд Твердокрилі, або Жуки (Coleoptera).
"Серед типових та звичних видів комах в межах природного парку мешкає також 21 вид рідкісних та унікальних представників ентомофауни. Зокрема, найпримітнішими серед них є дозорець-імператор, красуня-діва, красотіл пахучий, жук-олень, ксилокопа фіолетова, сатурнія велика, мнемозина, поліксена, мінливець великий".
Найбільшою комахою, яку можна зустріти на теренах нацпарку є жук-олень (Lucanus cervus).
"До речі, це найбільший представник ряду Твердокрилих у фауні України. Як правило, місцями виявлення жука-оленя є широколистяні та мішані ліси з домішкою дуба. Саме у стовбурах старих дубів відбувається розвиток його личинок. Живлячись деревиною, личинка живе в дереві близько семи років.
Самці та самиці відрізняються між собою за розмірами дуже розвинених верхніх щелеп, що дозволяє дуже легко їх розрізняти. Загальна довжина тіла самця – до 7,5 см, самки – до 5 см. Жук-олень занесений до Червоної книги України (ІІ категорія), знищення як самих комах, так і місць їхнього існування заборонено законом".
Окрім того, за словами Наталії Кратасюк, в ентомофауні Парку зустрічається безліч крихітних екземплярів, розміри яких сягають всього декількох міліметрів. Так, зокрема, це можуть бути деякі види клопів з родини Трав'яних клопів (Miridae).
"Варто зазначити, що динаміка чисельності популяцій комах, як і протягом року, так і з року в рік може бути досить мінливою. На неї можуть впливати різні біотичні та абіотичні фактори, такі як погодні умови, зміни клімату, чисельність хижаків, хвороби, конкуренція, наявність їжі тощо. Загалом якісні та кількісні показники популяцій комах у Парку є достатньо стабільними, зокрема завдячуючи і комплексним заходам, які здійснюються працівниками природного парку, і які спрямовані на охорону, збереження та відтворення тваринного світу".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.