"Захід у Бахмут запам’ятав на все життя": історія нацгвардійця, який служить на Хмельниччині

"Захід у Бахмут запам’ятав на все життя": історія нацгвардійця, який служить на Хмельниччині

Харків’янин Антон Демиденко записався до місцевого загону тероборони на третій день повномасштабного вторгнення. У юридичному університеті навчався на військовій кафедрі, тому у березні 2022 року вступив до лав Національної гвардії України у званні молодшого лейтенанта. Офіцер брав участь у харківській наступальній операції, воював у Бахмуті. Наразі служить в одній з військових частин нацгвардії на Хмельниччині.

Про свій бойовий шлях Антон Демиденко розповів Суспільне Хмельницький.

За його словами, уранці 24 лютого 2022 року з п'ятої ранку готувався до державного іспиту, який мав складати у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

"Я випускався з магістратури. Іспит мав бути з предмета "Право Європейського Союзу". Коли готувався, почув звуки вибухів. Подивився у вікно, вони були з того боку, де кордон з Росією, побачив спалахи".

Антон Демиденко пригадав, 27 лютого вступив у загін територіальної оборони Харкова. Згодом, маючи військове звання, долучився до лав Національної гвардії України.

"Мені сказали, єдина посада яка є, — командир взводу. Спитали, чи розумію, що буду відповідальним за 30 людей. Тоді попередили, якщо я погоджуюсь і заходжу в частину, то мене вже звідти не випустять. Я відповів, що для цього і приїхав".
Антон Демиденко у зоні проведення бойових дій
Антон Демиденко у зоні проведення бойових дій. Антон Демиденко

Нацгвардієць розповів, перші бойові зіткнення, у яких брав участь, відбулися на початку вересня 2022 року поблизу населеного пункту Уди Харківської області.

"На той час село було окуповане. У той день, коли ми заїхали на позицію, у нас були перші бойові зіткнення. Тоді поранили мого товариша. Росіяни застосовували усі засоби ураження, які в них були, і намагалися здійснювати тиск піхотними групами".

Антон Демиденко зазначив, наприкінці грудня 2022 року їхній підрозділ передислокували у Бахмут.

"Захід у Бахмут запам’ятав на все життя. Була ніч, перше, що ми побачили, — червоні повільні спалахи. Це були виходи російської артилерії, яка працювала дуже близько".

У районі Забахмутка, пригадав офіцер, зайняли позиції на краю міста.

"Вулиця, на якій закінчується Бахмут, була нашою лінією оборони. Росіяни тоді тільки-тільки почали заходити в місто. Чи не кожен день вони залазили в якісь хати, деколи обходив нас з флангів".

Антон Демиденко розповів, у стіні будинку, де перебував з побратимами, вибили дірку для спостереження.

"Ми завісили її ганчіркою, щоб не попадало світло, і нічого не було видно. Якось помітили на перехресті, за 30-40 метрів від нас, три людини в російській формі. Одна з них була зі шкіряною радянською кобурою".

Нацгвардієць зазначив, з Бахмуту підрозділ вивели наприкінці лютого 2023 року. Після цього були бої на Харківщині. За словами Антона Демиденка, після перемоги планує працювати юристом.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок