Залишайте на дворі воду: як допомогти тваринам пережити спеку

Залишайте на дворі воду: як допомогти тваринам пережити спеку

У Хмельницькому зоозахисники просять містян наливати у чисті ємності воду та ставити у дворах та на вулицях, аби допомогти тваринам порятуватися від спеки. Як ще люди можуть допомогти тваринам пережити спекотну погоду — дізнавалися кореспонденти Суспільне Хмельницький.

Тварин, якими опікується хмельничанин Василь Бучовський, вдень не побачити. Каже, ховаються від спеки, але воду попити приходять часто.

"Зараз вони один раз у день їдять, в основному, зранку. Але їм жарко, то води їм багато треба. Води йде щоденно десь 25-30 літрів. Тут чотири собачки, котики, дві білочки приходять попити, а птахів — то тьма злітається", — розповідає Василь Бучовський.
Залишайте на дворі воду: як допомогти тваринам пережити спеку
Хмельничанин Василь Бучовський наливає воду для тварин. Липень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Наливати воду в чисту ємність та періодично її міняти просять містян зоозахисники. Так хочуть вберегти безпритульних тварин від перегрівання. Випадки теплового удару в собак, зі слів волонтерки громадської організації "Врятуй життя" Ірина Кравчук, у місті є. Кількість звернень поки не рахували.

"Найближчий такий випадок у нас був на Тернопільській: собака лежить просто на землі, на спеці, ні на що не реагує. Поки ми шукали ветеринара нашого, який зможе під’їхати, забрати собаку, передзвонили, сказали, що під’їхали чоловіки, взяли простирадло, собаку віднесли в тінь, полили водою, і вона почала приходити до тями", — розповідає Ірина.
Залишайте на дворі воду: як допомогти тваринам пережити спеку
Лікар ветеринарної медицини Микола Яценко. Суспільне Хмельницький

До Хмельницької першої міської ветлікарні з тепловим ударом привозили і домашніх тварин. Лікар ветеринарної медицини Микола Яценко розповідає про його ознаки:

"У тварини виникає втомлюваність, яскраво виражена задишка. Якщо говорити про собак і котів, тварина дихає відкритим ротом".

Зі слів ветлікаря, тепловий удар трапляється переважно в собак, рідше — в гризунів. Та цього літа такі випадки були. Розповідає, як надати першу допомогу.

"Постаратися знизити температуру тіла. Це не означає, що треба брати відро води та швидко мочити тварину. Але змочити рушник, покрити ним шерстний покрив тварини, давати пити воду, змочити лапи", — радить ветеринар.
Залишайте на дворі воду: як допомогти тваринам пережити спеку
Хмельничанка Анастасія Шимонюк із пекінесом Чарлі гуляє у затінку. Липень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Уникає прогулянок під сонцем хмельничанка Анастасія Шимонюк із пекінесом Чарлі.

"Ми намагаємося в тіні гуляти. Це недовга прогулянка, якщо його зараз на довше повести, йому буде важко, він буде постійно лягати, відпочивати", — каже Анастасія Шимонюк.

Власниця собаки розповідає, як улюбленець поводиться вдома.

"У нього є ліжечко, і зараз, під час спеки, він на ламінаті розкладає лапи, лежить і менше рухається", — говорить дівчина.
Залишайте на дворі воду: як допомогти тваринам пережити спеку
Пекінес Чарлі на прогулянці. Хмельницький. Липень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Потерпає від спеки, каже, і кішка.

"Вона раніше постійно спала на ліжку, на дивані, а зараз тільки на підлозі, під столом, де холодніше", — розповідає Анастасія Шимонюк.

За інформацією Хмельницького обласного центру з гідрометеорології, 16 липня вдень у Хмельницькому 37 градусів тепла. 14 липня в місті зафіксували температурний рекорд — 34,6 градусів. Попередній становив 32,7 — у 1951 році.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок