Пожежно-рятувальну техніку, ключі від службових квартир та відзнаки за особливі заслуги з нагоди Дня Конституції вручили сьогодні, 27 червня, рятувальникам Хмельниччини.
Про це Суспільне Хмельницький розповів заступник начальника ГУ ДСНС в області Андрій Козак.
За його словами, парк рятувальників Хмельниччини поповнився пожежно-рятувальною технікою — чотири спеціальні машини, які передали колеги та благодійні організації з-за кордону, та мікроавтобус для перевезення бійців особового складу на місця пожеж та інших надзвичайних ситуацій.
"Техніка не нова, але з мінімальним пробігом, повністю обслужена, тому що наші закордонні колеги перед тим, як віддати машину, вони її відремонтують, приведуть в належний стан, поміняють масла, фільтра. А автобус новий, куплений за кошти органів влади місцевого самоврядування".
Як розповів Андрій Козак, пожежної техніки рятувальникам вистачає, а от такої, спеціалізованої — бракує. Машини передали різним загонам: "Два автомобілі їдуть в Шепетівський пожежно-рятувальний загін і один автомобіль в Волочиськ. Одна з них, по підвозу питної води — в найпотужніший аварійно-рятувальний загін спеціального призначення".
Заступник начальника аварійно-рятувального загону спецпризначення Ігор Павлюк розповів, що автоцистерною з Норвегії можна перевозити 13 з половиною тонн питної води.
"Техніка буде використовуватись для підвозу питної води в регіони або тут, по місцю. Це нержавіюча сталь, вода не буде мати ні запаху, ні смаку, ні іржі. Тому такі автівки нам дуже потрібні".
Понад три десятки рятувальників Хмельниччини отримали відзнаки з нагоди Дня Конституції. Крім відомчих нагород — це відзнаки й від державної служби з надзвичайних ситуацій, сказав Андрій Козак.
"За відвагу в надзвичайних ситуаціях" і "Знак пошани". "Знак пошани" — це найвища нагорода Державної служби з надзвичайних ситуацій дійсно за подвиги, які хлопці робили".
Таку нагороду отримав і капітан Ростислав Лобунько — начальник караулу 40-ї пожежно-рятувальної частини, який з колегами працював у березні 2024 року на місці російського обстрілу в Хмельницькому та врятував з-під завалів 20-річну дівчину. Пригадує, що пошуки тривали кілька годин — дівчину завалило купою брухту та будівельного сміття.
"Ми її врятували, дуже зраділи цьому, а після — відвідали її в лікарні. Вчора, на моєму чергуванні, вона приходила вже після реабілітації й операцій, все в неї добре і ми цьому дуже були раді. Дякувала нам".
Вчитель фізкультури Хмельницького ліцею №4 Олександр Жук отримав відомчу нагороду "Герой-рятівник" — за порятунок двох дівчат з водойми в Хмельницькому.
"Почув крики, жінки бігли, кричали, що тоне двоє дівчат. Одна із них була без свідомості й тягнула іншу під воду. Я не думав в той момент ні про вдячність, ні про що, мені головне витягнути дітей і самому виплисти, бо мені потім говорили, що ти міг би сам там лишитися, бо випадків таких досить багато".
Шепетівський рятувальник Андрій Гошовський отримав ключі від службового помешкання, якого чекав, сказав, дев'ять років. На урочистості рятувальник приїхав з родиною — дружиною Вікторією та восьмимісячним сином Марком.
"Нема поки змоги винаймати житло, тому ми з родиною живимо в батьків. Отримали однокімнатну квартиру. Своє, це вже краще".
Андрій Козак сказав, сім родин рятувальників отримали цього разу ключі від службових квартир. А за останні дев’ять років — 118.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.