На Хмельниччині збільшилась кількість дорожньо-транспортних пригод за участю людей, які їздять на самокатах і велосипедах. Унаслідок цього з квітня по червень 2024 року поліцейські зареєстрували шість кримінальних проваджень.
Про це Суспільне Хмельницький розповів начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту Слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області Володимир Мельничук.
За його словами, у правилах дорожнього руху зазначено, що користувачам самокатів і велосипедів рекомендовано пересуватися на велодоріжці, а виїжджати на тротуари заборонено.
"За таке порушення передбачено адміністративну відповідальність за статтею 127 Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин.Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу у розмірі 850 гривень. Якщо унаслідок ДТП є травмовані, буде кримінальна відповідальність за статтею 291Порушення чинних на транспорті правил. Кримінального кодексу України, що передбачає штраф від десятків тисяч гривень до позбавлення волі на п’ять років. Крім того, доведеться оплатити лікування і заподіяну моральну шкоду".
Володимир Мельничук зазначив, слідчі упродовж другого кварталу 2024 року зареєстрували шість кримінальних проваджень за статтею 291 Кримінального кодексу України.
"Наприклад, 17 червня на велодоріжці у хмельницькому парку культури і відпочинку імені Михайла Чекмана 44-річний водій електросамоката зіткнувся з 5-річною дитиною, яка їхала на дитячому самокаті. У результаті хлопчика зі значними травмами госпіталізували до міської дитячої лікарні".
Начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту розповів, коли люди пересуваються на велосипеді чи самокаті дорогою, вони мають статус водія, а не пішохода, тому повинні дотримуватись правилами руху для транспорту.
"Не давши дорогу або не дотримавшись дистанції, людина на електросамокаті, як водій, платитиме штраф за порушення і компенсовуватиме заподіяну іншим шкоду. Багато хто забуває, що під час перетину пішохідного переходу потрібно рухатись пішки, тримаючи самокат чи велосипед в руках".
Володимир Мельничук пояснив, відповідно до статті 1 Закону України "Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, та внесення змін до деяких законів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів" електросамокати й гіроскутери офіційно визнані транспортними засобами, тому люди, які ними користуються, не пішоходи, а водії у дорожньому русі.
"У правилах дорожнього руху наразі немає визначення, що таке "електросамокат" чи "моноколесо". Власники цих транспортних засобів не зобов’язані їх реєструвати чи отримувати номерний знак або посвідчення водія".
Начальник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту розповів, доки змін у правила не внесено, користувачам такого транспорту треба дотримуватися основних правил руху:
- їхати якомога правіше по проїжджій частині;
- не керувати електротранспортом в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
- користуватися світловідбивними елементами, помітними на одязі;
- надягати шолом та інші пасивні засоби безпеки.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.