Лампи, ліхтарі та світлодіодні стрічки — усе це можна використовувати вдома під час відключення світла, сказала викладачка кафедри машин і апаратів, електромеханічних і енергетичних систем Хмельницького національного університету Світлана Лісевич. З її слів, ціни на ці пристрої стартують від 50 гривень.
Що обирають хмельничани — у матеріалі Суспільне Хмельницький.
Хмельничанин Віталій Столяр під час відімкнення електроенергії використовує безперебійний блок живлення.
"Під час аварійного вимкнення електроенергії, в мене світло не зникає завдяки системі, яка використовується для звичайного комп’ютера — безперебійний блок живлення. Я його під’єдную до акумулятора і підключаю, потужності вистачає на освітлення будинку".

Віталій Столяр — електрик. Без фахової освіти, сказав, будь-які маніпуляції зі струмом робити не можна. Для системи, яка, розповів, обійшлася йому в півтори тисячі гривень, обрав автомобільний акумулятор, розмістив його в нежилій частині приміщення. У квартирі, зі слів викладачки кафедри машин і апаратів, електромеханічних і енергетичних систем Хмельницького національного університету Світлани Лісевич, його використовувати заборонено.
"Коли кислотний акумулятор заряджається і розряджається, то здійснюється випаровування кислот, які містяться в самому акумуляторі".

Інженер Володимир Мудрик переробив світлодіодну лампу й дав їй друге життя. Чоловік сказав, що для цього потрібні професійні навички. Тепер модернізована лампа слугуватиме до 10 років.
"При максимальному свіченні така лампа буде світити сім з половиною годин, при мінімальному — 350 годин. Я взяв звичайну світлодіодну лампу й змінив акумулятори, які витягнув з акумуляторного ноутбука".

Для освітлення приміщення в умовах вимкнення світла, сказала викладачка Світлана Лісевич, згодяться світлодіодні стрічки, лампи й ліхтарі. Аби заживити під час відключення світла побутову техніку необхідно монтувати систему.
"Потрібно використовувати спеціальний акумулятор й інвертор, який буде перетворювати постійний струм у вільний струм. Головне, щоб пристрої були безпечні та сертифіковані".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.