На Хмельниччині підозрюють підприємця, який забруднював ґрунт шкідливими речовинами

На Хмельниччині підозрюють підприємця, який забруднював ґрунт шкідливими речовинами

Бочки, земля
Бочки для вироблення деревного вугілля на земельній ділянці сільськогосподарського призначення, червень-2024. Поліція Хмельницької області

На Хмельниччині судитимуть 47-річного підприємця, який протягом 8 років забруднював ґрунт шкідливими речовинами. За даними слідчих, чоловік встановив 8 бочок для вироблення деревного вугілля на земельній ділянці сільськогосподарського призначення. Крім того, він не дотримувався правил утилізації відходів.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла начальниця сектору комунікації головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Інна Глега.

"47-річний житель Дунаєвеччини, починаючи з 2016 року, домовився зі своїм знайомим та орендував у нього земельну ділянку, яка розташована у селі Лисогірка Смотрицької громади. Ця ділянка призначена лише для сільського господарства, але чоловік розмістив на ній 8 металевих бочок для переробки деревини", — розповіла Інна Глега.

Слідчі встановили, що в ході термічної обробки деревини усі відходи у вигляді концентрованої смоли потрапляли у ґрунт, цим самим забруднюючи землю шкідливими речовинами.

Наразі чоловіку оголосили підозру за фактом безгосподарського використання землі, що спричинило виведення земель зі сільськогосподарського обороту та забруднення земель речовинами та відходами, шкідливими для довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок