На Хмельниччині зафіксували шість випадків сказу

На Хмельниччині зафіксували шість випадків сказу

Кіт кусає людину, 2024
Кіт кусає людину, 2024. Суспільне Рівне

На території Хмельницької області зафіксовано шість випадків сказу: у Полонській громаді, Нетішині, у Старокостянтинівській, Хмельницькій та Красилівській громадах.

Про це Суспільне Хмельницький розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Ігор Гузар.

"Якщо порівнювати епізодичну ситуацію з минулим роком, то зараз вона набагато краща. У 2023 році за такий само період, в нас було 26 випадків сказу. Тобто, кількість сказу зменшилася у чотири рази".

Зі слів Ігоря Гузара, ситуація зі сказом в області покращилася завдяки проведенню минулого року вакцинації диких м'ясоїдних тварин. Щоб сказ не торкнувся жителів Хмельниччини, начальник відділу організації протиепізоотичної роботи радить вакцинувати домашніх улюбленців.

"В першу чергу треба вакцинувати своїх домашніх улюбленців, а саме собак та котів проти сказу. Тому що щодня громадяни мають контакт з ними. Якщо ж вже трапився укус або ослизнення, то потрібно обов'язково звертатися в заклади охорони здоров’я".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок