Понад 2 мільйони зібрали хмельницькі школи на дрони

Понад 2 мільйони зібрали хмельницькі школи на дрони

Упродовж весни 52 заклади загальної середньої освіти Хмельницької громади на благодійних акціях зібрали два мільйони 145 тисяч гривень для закупівлі запчастин на виготовлення 214 FPV-дронів та батарей для них.

Про це Суспільне Хмельницький розповів волонтер Віталій Підгайчук.

За його словами, частину з них терміново уже відправили на фронт.

Безпілотники з власною масою пів кілограма та підйомністю півтора-два кілограми вибухівки, здатні долати понад 20 кілометрів до своєї цілі, розповідає голова Хмельницького благодійного фонду "Волонтери Поділля" Юрій Смаль.

"Там, де ворог відчуває себе вже в повній безпеці, прилітає оця "пташечка", і вона несе досить суттєвий заряд вибухівки і вражає ворога", — каже Юрій Смаль.
Понад 2 мільйони зібрали хмельницькі школи на дрони
Голова Хмельницького благодійного фонду "Волонтери Поділля" Юрій Смаль. Суспільне Хмельницький

Таких керованих роботів-пташок, зі слів Юрія Смаля, у Хмельницькому за рік із закуплених запчастин виготовили півтори тисячі штук.

"1500 дронів — це тільки сам FPV-дрон, а до кожного дрона іде декілька батарей для того, щоб він ефективно використовувався, ідуть щогли для ретрансляції, допомога керування дроном і інше обладнання дороговартісне", — говорить Смаль.

Дрони та оснащення до них виготовляють у різних локаціях, каже волонтер Віталій Підгайчук.

"Ми не показуємо жодних локацій, в нас їх дуже багато, десь понад десять. Це збірка батарей, це збірка дронів, це гравіювання, це прошивання, це обліт, це ціла армія, яка тільки в місті Хмельницькому задіяна, щоб це все реалізувати. Тобто, цей весь конвеєр запущений, як годинниковий механізм, і працює з дня в день, і, підкреслюю, сто відсотків донатів пішли лише на закупівлю запчастин, все решта — волонтерська, альтруїстична робота для допомоги фронту", — розповідає Віталій Підгайчук.
Понад 2 мільйони зібрали хмельницькі школи на дрони
FPV-дрони для військових, виготовлені за кошти, зібрані під час благодійних акцій у школах Хмельницької громади. Суспільне Хмельницький

На акцію "Тисяча дронів" донатили жителі Хмельницької громади, серед них — учні і колективи закладів загальної середньої освіти, розповідає виконувачка обов’язків директора департаменту освіти Хмельницької міської ради Ольга Кшановська.

"Ми підтримуємо всі ініціативи, які є, оскільки вважаємо, що тут дійсно питання не в коштах, тут питання в єдності, питання формування того патріота, який буде захищати і відновлювати нашу територіальну цілісність", — говорить Кшановська.

Волонтер Віталій Присяжнюк розповідає: спеціально для школярів, яким проводили презентацію збору коштів на дрони, змонтували відео роботи FPV-дронів на фронті.

"Коли діти переглядали це відео, на якому показано, як ефективно наші військовослужбовці цими дронами нищать російські танки, дороговартісні якісь системи артилерійських установок, "гради", "сонцепьоки", подекуди в залі навіть були аплодисменти. Вони назбирали просто величезну суму коштів, за які було виготовлено понад двісті дронів, і це неймовірно", — каже Віталій Присяжнюк.

А ще, говорить волонтер, враження справляють готові вже безпілотники, які дітям дозволяють потримати у руках.

Понад 2 мільйони зібрали хмельницькі школи на дрони
Директорка Хмельницької початкової школи №2 Оксана Романів. Суспільне Хмельницький

Директорка одного з навчальних закладів громади, який назбирав найбільшу суму для купівлі запчастин до безпілотників, Оксана Романів каже: дрони волонтери привезли показати дітям та батькам 31-го травня, на останній в році дзвінок. А загалом, розповідає, благодійні ярмарки та інші акції проводять у школі з 2014-го.

"Наш заклад, початкова школа №2, купував і "мавік", і павербанки великі. Весною ми провели ряд ярмарок, їх було п’ять штук, і ми зібрали більше, ніж 200 тисяч, ми передали це все "волонтерам Поділля", — каже директорка школи.

Благодійні збори на купівлю дронів та інших потрібних на фронті речей, за словами волонтерів, продовжуватимуться, доки війську буде потрібна допомога цивільних.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок