"Це не заробіток, а життя": історія родини з Хмельниччини, яка упродовж 15 років вирощує полуницю

"Це не заробіток, а життя": історія родини з Хмельниччини, яка упродовж 15 років вирощує полуницю

Оксана і Дмитро Солов'ї живуть у Летичеві, що на Хмельниччині. Подружжя вирощує полуницю для себе і на продаж. У червні минулого року чоловік долучився до лав Збройних сил України. Відтоді жінка працює на ділянці разом з дітьми. Наразі Дмитро у відпустці, під час якої йому вдалося посмакувати домашньою полуницею.

Про сімейну справу подружжя Солов'їв розповіло Суспільне Хмельницький.

Дмитро Соловей зазначив, на шести сотках землі росте понад чотири тисячі кущів ягоди: "Перші свої сто кущиків посадив восени 2009 року. Відтоді ми лише збільшуємо чи підтримуємо об’єми".

Дмитро Соловей з Хмельниччини посадив перші кущі полуниці 2009 року
Дмитро Соловей посадив перші кущі полуниці 2009 року, червень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Чоловік розповів, до служби в армії працював викладачем сольного співу.

"Зараз захищаю Україну, тому все залишилося на дружину і дітей. Звісно, важко, бо на ділянці дуже багато роботи, крім того, є ще інші домашні справи. Було не мало планів, але думаю, зараз обов’язок кожного чоловіка — захищати країну", — пояснив Дмитро.

Коли чоловік долучився до лав ЗСУ, Оксана Соловей з Хмельниччини працює на ділянці разом з дітьми
Коли чоловік долучився до лав ЗСУ, Оксана Соловей працює на ділянці разом з дітьми, червень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Оксана зазначила, наразі працювати доводиться за двох. Полуницю вирощують для себе і на продаж: "Я повинна справлятися, хочу цього чи не хочу. Важко, може, обсяг роботи не дуже великий, але працювати потрібно з ранньої весни й до пізньої осені".

Родина Солов'їв з Хмельниччини вирощує понад 20 сортів полуниці
Родина Солов'їв вирощує понад 20 сортів полуниці, червень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Дмитро Соловей пригадав, змалечку любить вийти на город і наїстися полуниць з куща. Хоче, щоб і його діти мали таку можливість: "Ми дітям не приносимо полуниці до хати, вони прибігають і зривають самі".

За словами чоловіка, вирощують полуницю італійської, каліфорнійської, голландської та шотландської селекцій.

Родина з Хмельниччини вирощує полуницю і для себе, і для продажу
Родина вирощує полуницю і для себе, і для продажу, червень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

"До кожного куща потрібно підійти, заглянути, подивитися. Кожен сорт особливий. У нас їх понад двадцять. Є такі, що плодять лише весною, є ранні, середні, пізні. Також маємо ремонтантні сорти, які плодять від початку сезону і до самих морозів. Люди дивуються, як так може бути, що осінь, сніг лежить, а у нас ще є полуниця", — пояснив Дмитро.

Чоловік розповів, на службі сумує за роботою на ділянці: "Я люблю працювати на землі, це не заробіток, а життя, це моє хобі".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок