Підробляли сертифікати для експорту зерна: поліція підозрює працівників Держпродспоживслужби Хмельниччини

Підробляли сертифікати для експорту зерна: поліція підозрює працівників Держпродспоживслужби Хмельниччини

Правоохоронці оголосили підозру працівникам Держпродспоживслужби Хмельниччини
Правоохоронці оголосили підозру працівникам Держпродспоживслужби Хмельниччини, червень 2024. Інна Глега

Правоохоронці оголосили підозру керівнику та головному спеціалісту одного з відділів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. За даними слідства, вони видавали підробні сертифікати для експорту зерна.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла начальниця сектору комунікації головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Інна Глега.

За її словами, крім працівників Держпродспоживслужби Хмельниччини, підозру оголосили митному брокеру.

"Фігуранти розробили злочинну схему видачі підроблених фітосанітарних сертифікатів експортерам зерна. Без проведення експертиз вони вносили дані про відповідність продукції до спеціальної інформаційної системи, доступ до якої є у співробітників Держпродспоживслужби. Митний брокер надавав посадовцям необхідну для виготовлення сертифікатів інформацію про транспортні засоби та вантажі", — пояснила Інна Глега.

Крім працівників Держпродспоживслужби Хмельниччини, підозру оголосили митному брокеру
Крім працівників Держпродспоживслужби Хмельниччини, підозру оголосили митному брокеру, червень 2024. Інна Глега

Начальниця сектору комунікації головного управління Національної поліції у Хмельницькій області зазначила, наразі слідчі оголосили підозри за частиною 3 статті 362Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї. та частиною 1 статті 366Службове підроблення. Кримінального кодексу України. Санкція статті 362 передбачає покарання у вигляді ув'язнення на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. За статтею 366 передбачений штраф від двох до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок