У хмельницькому ліцеї за грантові кошти створили клуб настільних ігор: яка мета проєкту

У хмельницькому ліцеї за грантові кошти створили клуб настільних ігор: яка мета проєкту

4 тисячі доларів грантових коштів на реалізацію власного проєкту отримали учні 10-Г класу Хмельницького ліцею №1 від американської міжнародної організації IREX. За ці гроші у ліцеї створили клуб настільних ігор.

Як школярі стали учасниками підліткової програми "Єднання заради дії" та розробили власний проєкт для спілкування між місцевими підлітками та ВПО, розповіла Суспільному її координаторка в Хмельницькому Наталія Тищук.

Клуб настільних ігор – проєкт, який розробили, подали на американський грант та випробовували на собі ефективність протягом кількох місяців учні хмельницького ліцею №1. Школярі говорять: настільна гра на компанію – вдала можливість нових знайомств та живого спілкування без гаджетів та соцмереж.

"Мені дуже сподобалась вся ця ідея, реалізація і самі ігри. Особливо сподобались "Перші залізниці" і гра "Дебати". В них особливо проводиться комунікація і є дуже гарний вид конкуренції, завдяки якому можна розвиватися і втілюватись у суспільство якнайкраще", — каже учасник клубу настільних ігор Володимир Балачівцев.
У хмельницькому ліцеї за грантові кошти створили клуб настільних ігор: для чого
Учні роздивляються настільні ігри, червень 2024. Суспільне Хмельницький

"В Хмельницькому я вже рік. Ці настільні ігри допомогли мені більше комунікувати з друзями та однокласниками". — поділився враженнями учасник клубу настільних ігор Марк Тищук.

"Світ громад" – настільна гра, найбільш вартісна серед інших, розповіла координаторка проєкту в Хмельницькому Наталія Тищук. Її школярі зможуть грати з початку наступного навчального року. Учениця ліцею Софія Зелінська говорить: хоче спробувати зіграти, бо вона є прикладною.

У хмельницькому ліцеї за грантові кошти створили клуб настільних ігор: для чого
Настільні ігри, в які гратимуть ліцеїсти, червень 2024. Суспільне Хмельницький

"Як побудувати свою кар’єру, як взаємодіяти з владою, як вкладати свої гроші в економіку й особистий розвиток. Підлітки зазвичай не знають, як їм діяти, коли вони покидають школу, університет. Потім вступають в доросле життя, йдуть на роботу і далі взаємодіють з зовнішнім світом".

Учні ліцею №1 із клубом настільних ігор взяли участь у всеукраїнській програмі "Єднання заради дії", до якої долучились підлітки з 14 міст України, розповіла її координаторка в Хмельницькому Наталія Тищук. З її слів, метою програми є розробка способів налагодження спілкування між дітьми вимушеними переселенцями та місцевими. Ідея клубу настільних ігор виявилась переконливою для донорів програми – американської міжнародної організації IREX, яка надала для її реалізації чотири тисячі доларів.

У хмельницькому ліцеї за грантові кошти створили клуб настільних ігор: для чого
Учасники настільного клубу спілкуються за столом, червень 2024. Суспільне Хмельницький

"Допомогла їм в цьому наполегливість. І те, що ви сьогодні побачили – що справді діти цими іграми живуть. І я тішуся, що це не тільки комп’ютерні ігри, а діти — за живе спілкування. Їхня ідея народилась саме під час взаємодії. Як вивести діток ВПО до розмови, до інтеграції в приймаючу громаду. І дійшли того висновку, що підлітки зайняті комп’ютерними іграми, десь у своїх світах живуть. І необхідна жива взаємодія", — розповіла Наталія Тищук.

За отримані кошти, каже Наталія Тищук, закупили настільні ігри та обладнання для музичного супроводу. Зараз школярі ліцею йдуть на канікули, а запрошувати на настільні ігри однолітків з міста розпочнуть з наступного навчального року.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок