Сезонна алергія на Хмельниччині: чи небезпечний тополиний пух

Сезонна алергія на Хмельниччині: чи небезпечний тополиний пух

На Хмельниччині побільшала кількість звернень до лікарів зі скаргами на симптоми сезонної алергії. Щодня до одного алерголога звертається близько 20 людей.

Що зараз провокує сезону алергію та чи можливо її назавжди вилікувати розповіла Суспільне Хмельницький алерголог Людмила Поліщук.

Які зараз основні алергени?

Основні алергени, які викликають симптоми у чутливих пацієнтів на сьогодні — це алергени злакових трав, вони досить небезпечні. Жителі сіл та околиць міста частіше звертаються зі скаргами на алергію в період дозрівання злакових, оскільки поля поблизу них.

Зазвичай пилкування злаків триває з травня до липня, іноді до кінця серпня. Більшість пацієнтів пов’язують свої симптоми з пухом тополі, але він механічно подразнює слизові оболонки очей, верхніх дихальних шляхів і не є алергеном.

З якими симптомами звертаються?

Найчастіше пацієнти звертаються зі скаргами на чхання, свербіж носа, очей, виділення з носа та очей, інколи кашель, важке дихання, а також шкірні симптоми алергії — загострення атопічного дерматиту, кропив’янки.

При перших симптомах необхідно одразу звернутися до алерголога й розпочати приймання антигістамінних засобів та інших груп препаратів, за потреби й після консультації фахівця.

Як зменшити прояви симптомів алергії:

  • Обмежити прогулянки місцях де багато трав: ліс, луги, парки.
  • Менше перебувати на вулиці в теплу й вітряну погоду.
  • За потреби носити маску на вулиці.
  • Сушити білизну, де не буде пилкових алергенів (закритий балкон).
  • Після прогулянки вимити руки, вмитись або ж прийняти душ.
  • Роботи вологе прибирання приміщення, автівки.

Чи можливо вилікувати алергію назавжди?

Є специфічне лікування, завдяки якому можна позбутися алергії на тривалий час або довічно не мати симптомів — це алергенспецифічна імунотерапія.

Аби почати такий курс лікування, спочатку потрібно діагностувати, до якого саме алергену чутливий пацієнт, а потім лікуватися цим алергеном. Починаємо діагностику з нашкірного тестування — це можна зробити в період ремісії захворювання, коли пилкових алергенів немає в повітрі (з вересня до березня). Дана діагностика безкоштовна після консультації алерголога з направленням від сімейного лікаря. Якщо цього недостатньо, можна подивитися рівень специфічних імуноглобулінів Е в крові й тоді ж, з осені, призначати специфічне лікування.

Доведено, що вчасне призначення алергенспецифічної імунотерапії знижує відсоток переходу алергічного риніту в бронхіальну астму і знижує відсоток того, що з’явиться алергія до інших джерел алергенів.

Як змінюється кількість алергіків і з чим це пов'язано?

З кожним роком значно збільшується кількість алергіків. Це пов'язано з хронічним стресом, особливо зараз. Також пов'язано з екологією, харчуванням, з тим, що порушений графік сну-відпочинку. Мають бути дозовані фізичні навантаження, відпочинок.

Які можливі наслідки, якщо не лікувати алергію?

Якщо пацієнти запускають алергію, не лікуються, а просто приймають симптоматичне лікування, то з часом у них може з'явитись чутливість й до інших джерел алергенів. І, відповідно, якщо пацієнт мав тільки алергію в березні, квітні, травні на дерева, він же може мати її протягом року, якщо приєдналися кліщі побутового пилу, наприклад. Якщо легковажити, то згодом вже може з'явитись задишка, кашель, тобто бронхіальна астма.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок