Під Хмельницьким ТЦК четвертий день поспіль черги: в чому причина

Під Хмельницьким ТЦК четвертий день поспіль черги: в чому причина

Під Хмельницьким обласним територіальним центром комплектування четвертий день поспіль черги.Туди приходять військовозобов'язані, які мають оновити дані протягом 60 днів після вступу в дію закону про мобілізацію.

Оновлення даних у застосунку "Резерв+" дасть можливість чоловікам призовного віку не з’являтись до місцевих територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, розповіла Суспільному адвокатка з Хмельницького Руслана Слободянюк. Проте, з її слів, поки застосунок працює в тестовому режимі військовозобов’язаним варто оновлювати дані в ТЦК.

Хмельничанин Олександр в черзі розповідає: підлягає бронюванню, тому прийшов забрати військовий квиток.

"Ми вже пройшли ВЛК. Вже ходимо третій день після обіду, а толку ніякого. Додаток "Резерв+" вже пізно качати, тому що ми це все пройшли".

Хмельничанин Руслан розповідає: також очікує на військовий квиток. Застосунком "Резерв+" скористався: "вчора встановив, ніяких проблем".

Дані, які військовозобов’язаний оновлює в ТЦК, він також може ввести в застосунку, розповідає адвокатка Руслана Слободянюк.

"Коли вже особа оновить свої дані в додатку "Резерв+", в неї з’явиться штрих-код – то це вже є альтернатива. Той штрих-код можна видрукувати, можна пред’являти, коли, наприклад, зупинять ТЦК десь по вулиці, тому що ТЦК мають право зараз вручати будь-де і цілодобово повістки. Але поки що цей додаток працює в тестовому режимі, тому я радила все-таки носити з собою військово-облікові документи".

За її словами, термін оновлення документів, відповідно до закону про мобілізацію – до 16 липня.

"Цей час насправді до 16 липня – він є обмежений і дійсно черги великі. Треба не нехтувати, а все-таки йти оновлювати. Бо невідомо, що цей тестовий режим так швидко налагодиться і працюватиме у швидкому зручному доступі. Щоб потім не виявилось, що людина і в чергу не потрапила, і в додатку не оновилась".

Додає: при праві на відстрочку військовозобов’язаному бажано з’явитися саме до ТЦК і надати документи, що підтверджують цей факт. Неявка до ТЦК або не уточнення даних в додатку військовозобов’язаного, каже Руслана Слободянюк, можуть потягнути за собою штраф у розмірі понад 25 тисяч гривень та арешти банківських рахунків чи майна.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок