У Хмельницькому пів сотні людей протестували проти скорочення обласного ліцею

У Хмельницькому пів сотні людей протестували проти скорочення обласного ліцею

Пів сотні людей зібрались сьогодні, 14 травня, у Хмельницькому перед будівлею обласної ради на підтримку Хмельницького обласного ліцею ІІ-ІІІ ступенів. За рішенням, яке анонсувала облрада кілька тижнів тому, у закладі хочуть суттєво скоротити профілі, а відтак і зменшити кількість викладачів та учнів. Тож випускники, теперішні та майбутні учні ліцею, педагоги, які незгідні з таким рішенням влади, вийшли на акцію протесту.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла організаторка акції, випускниця ліцею 2008 року Юлія Черешня.

У Хмельницькому пів сотні людей протестували проти скорочення обласного ліцею
Організаторка акції протесту проти скорочення Хмельницького обласного ліцею Юлія Черешня. Суспільне Хмельницький

За її словами, влада пояснює своє рішення щодо скорочення профілів в обласному ліцеї, де навчаються обдаровані діти з усієї Хмельниччини, недостатнім його фінансуванням.

"Я цього пояснення не розумію. Коли діти з маленьких сіл, коли діти ВПО, яких багато в Хмельницькому, коли, власне, діти, які живуть в Хмельницькому, хочуть навчатися саме у цьому ліцеї, його хочуть скоротити. Зараз в ліцеї черга на навчання, там вже більше 200 поданих заяв. На мою думку, відбувається скорочення нічим немотивоване", — каже Юлія Черешня.

Випускник ліцею 2011 року Тарас Янишин теж прийшов на акцію. Каже, хоче підтримати навчальний заклад, в якому під час навчання сформувалась його громадянська позиція.

"Під час Революції гідності, я був дуже сильно здивований, мене це вразило і розчулило, коли, прийшовши на події на Майдані, я зустрів багато своїх одногрупників. Розумієте, на фоні України зустріти багато своїх одногрупників — це дуже великий критерій", — говорить Тарас Янишин.

У Хмельницькому пів сотні людей протестували проти скорочення обласного ліцею
Акція протесту проти скорочення Хмельницького обласного ліцею. Хмельницький, 14 травня 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Учениця ліцею Дарія Антошина прийшла на акцію разом з мамою.

"Я і моя мама дуже горимо цим ліцеєм, тому що це дійсно дуже хороше місце. Дуже шкода, що кращий заклад Хмельниччини хочуть скоротити. Думаю, спочатку буде скорочення, а згодом буде й закриття", — каже дівчина.

Серед учасників акції — педагогічні працівники ліцею. Вчителька української мови Оксана Захарова говорить: прийшли сьогодні з учнями та випускниками, бо також стурбовані долею навчального закладу.

"Ми всі вже знаємо про таку проблему – скорочення нашого ліцею. З п’яти профілів до двох", — розповідає вчителька.

У Хмельницькому пів сотні людей протестували проти скорочення обласного ліцею
Представник ініціативної групи учнів, батьків та педагогів Хмельницького обласного ліцею Анатолій Мельник. Суспільне Хмельницький

Учасники акції перед приміщенням обласної ради годину очікували на її представників. На прийом до голови запросили ініціативну групу. Після годинної розмови представник ініціативної групи Анатолій Мельник розповідає про позицію влади:

"Влада мотивує тим, що відсутність достатнього фінансування ліцею призведе до його скорочення. Не закриття. Я повторюю, тому що є певні заклики говорити про закриття. Цього не буде. Мова йде про скорочення кількості груп. Мова йде про те, що заклад, скоріш за все, не зможе прийняти дев’яті класи", — каже Анатолій Мельник.
У Хмельницькому пів сотні людей протестували проти скорочення обласного ліцею
Акція протесту проти скорочення Хмельницького обласного ліцею під будівлею Хмельницької обласної ради. 14 травня 2024 рік. Суспільне Хмельницький

За словами Мельника, цього тижня в ліцеї представлять нового директора, адже Юрій Курманський, який керував навчальним закладом, написав заяву на звільнення через, як пояснював Суспільне Хмельницький, рішення облради скоротити профілі ліцею, яке потягне за собою й звільнення частини працівників. Також, додає Анатолій Мельник, обласна рада, як засновник Хмельницького обласного ліцею, планує розробити стратегію його подальшого функціонування.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок