Нещасні випадки на Хмельниччині: скільки загинуло людей від початку 2024

Нещасні випадки на Хмельниччині: скільки загинуло людей від початку 2024

Від початку 2024 року на Хмельниччині загинуло п'ять працівників під час виконання своєї роботи. З них троє загинули через російський обстріл. Ще 30 людей отримали травми під час роботи, у 2021 році таких було 44.

Про це розповів Українському радіо Хмельницького головний державний інспектор Центрального-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Юрій Зварич.

Які випадки загибелі людей на підприємствах розслідували?

Розслідували випадок на комунальному підприємстві у Старокостянтинові. Там під час очищення міського парку на робітника впала гілка. Причина нещасного випадку — невикористання засобів індивідуального захисту і порушення інструкцій з охорони праці.

В лісовому господарстві проводили розслідування. Під час вирубки лісодорожньої смуги дерево, яке зрізали, зависло на дереві поруч. Працівник, який виконував роботи, хотів його стягнути, але дерево впало на нього. Це також порушення інструкцій з охорони праці.

Хто і як має повідомити вас по нещасний випадок на виробництві?

Коли стався нещасний випадок, керівник за годину повинен телефоном повідомити наше управління про це. Протягом доби зобов'язаний повідомити нас екстреним повідомленням. Також нас можуть повідомити травмовані або його родичі. Після цього буде створена комісія, яка проведе розслідування нещасного випадку.

Якщо керівник вчасно не повідомить про нещасний випадок на підприємстві, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності. В нас є такі приклади: за рік ми виписуємо три-чотири штрафи.

У порівнянні з роком до повномасштабного вторгнення, нещасних випадків на підприємствах менше. З чим це пов'язано?

Так, у 2021 році на 14 працівників більше отримали травми на виробництві, ніж у 2024 році. Це пов'язано з тим, що багато мобілізовано. Менше стало працівників на підприємствах й тому менше нещасних випадків.

А на яких виробництвах і чому на Хмельниччині частіше стаються нещасні випадки?

До прикладу, працівники не використовують засоби індивідуального захисту на будівництві: не вдягають запобіжні пояси, через це падають з висоти. Також не використовують запобіжні каски, що призводить до падіння предметів на голову. Такий випадок був в Старокостянтинові: робітник не використовував запобіжну каску, під час чищення міського парку, гілка впала на голову, що призвело до травмування і смерті.

Зараз сезон весняно-польових робіт. Нещасні випадки стаються в сільському господарстві. Наприклад, використання сільськогосподарського транспорту, в якого відсутні електростартерні запуски. Працівники заводять трактор на передачі, що призводить до його самовільного руху і люди потрапляють під колеса. Також на валах до сівалок можуть бути відсутні засоби захисту, що призводить до потрапляння рук або навертання одягу. І так травмуються.

Авторка: Алла Коломея.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок