"Коли військовий побачив печиво, він впав на коліна і заплакав": волонтери Хмельниччини возять їжу "на нуль"

"Коли військовий побачив печиво, він впав на коліна і заплакав": волонтери Хмельниччини возять їжу "на нуль"

Чим ближче до "нуля", тим більше армійці потребують волонтерської допомоги, розповіла очільниця Хмельницької громадської організації "Волонтерський лідер" Ніна Корнієнко. За її словами, вона та її спілчани готові возити цю допомогу на передову, але організації катастрофічно не вистачає робочих рук, як у Хмельницькому, так і в селах, де співпрацюють з благодійними фондами.

Жителька села Колибань Ванда Войчишина розповіла, крім енергетичних батончиків, разом з односелицею Ганною Денисюк на кухні благодійної організації "Планета любові" печуть медове печиво в формі сердець для військових.

"Хочуть вони чогось смачненького. Ми дякуємо їм, що маємо тут спокійні дні та ночі, а вони дякують за те, що їх не забувають", — розповіла Ванда Войчишина.

Цього разу, каже Ванда, використовують тисячний за пів року кілограм борошна. Саме стільки працює волонтерська кухня благодійної організації "Планета любові". Працюють на кухні від самого ранку, розповіла Ганна Денисюк. За її словами, взимку, коли не було роботи на городі, приходили на волонтерську кухню щодня й без вихідних, пекли за день понад 20 кілограмів смаколиків, тепер — 14-15 кілограмів.

"Коли військовий побачив печиво, він впав на коліна і заплакав": волонтери Хмельниччини возять їжу "на нуль"
Жительки села Колибань готують для військових смаколики, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

"Вдома роботи багато: село, хазяйство і городи. Свині, кури, качки, кролі. У Ванди он і корова, аж дві. Встаємо раненько, попорали хазяйство та і йдемо", — пояснила Ганна Денисюк.

За її словами, випічку й батончики возить на передову очільниця Хмельницької громадської організації "Волонтерський лідер" Ніна Корнієнко зі своїм чоловіком та іншими волонтерами.

"Ось в нас була поїздка у Донецьку область. Ми за тиждень проїхали два рази в одну сторону. Тобто, це практично без відпочинку ми були в дорозі тиждень", — розповіла Ніна Корнієнко.

За її словами, крайній раз навантаженою одягом, павербанками, водою та їжею машиною вони наблизилися до лінії фронту на три кілометри. І чим ближче до "нуля", тим необхідніша бійцям волонтерська допомога.

"Коли військовий побачив печиво, він впав на коліна і заплакав": волонтери Хмельниччини возять їжу "на нуль"
Жителька села Колибань готує тісто для випічки, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

"Якщо чесно, то так, поширена така ситуація. І з нового року оце знов таке глибоке питання на рахунок їжі. Був такий випадок, коли воїни відкрили ящик, один з військових впав на коліна і плакав. І цей командир, я згадую, в мене мурашки від цього, це такі моменти, коли дійсно з їжею величезні проблеми. І коли ти отримуєш таку емоцію, то ти не просто мотивуєшся, а ти можеш мотивувати безліч людей навколо себе", — згадала волонтерка.

З її слів, в Хмельницькому у волонтерському центрі організації працює на громадських засадах приблизно сотня людей, і робочих рук не вистачає.

"Мотивація в людей дійсно трошки просідає, можливо, тому що багато хто думав, що все швидко закінчиться.. На жаль, війна — це довготривалий процес, тим більше з такою країною, з таким ворогом нелегким. Дійсно, рук потрібно що в Колибані тут кожного дня, що в Хмельницькому, що в будь-якій області", — пояснила Ніна Корнієнко.

Тому, каже, шукають і в селах людей, здатних безоплатно працювати задля армії.

"До нас ще приходить допомагати вихідними мама загиблого — Таня Мельник. Це вже два роки, як син загинув в неї, бабусі такі в нас є пенсіонерки, допомагають. Вони нам горішки ріжуть. От зараз треба нам чорнослив, він з кісточками, вони обрізають нам ці кісточки", — розповіла Ванда Войчишина.

"Коли військовий побачив печиво, він впав на коліна і заплакав": волонтери Хмельниччини возять їжу "на нуль"
Співзасновник БФ "Планета любові" Сергій Ярмоленко добудовує волонтерський хаб, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

Волонтерську кухню планують розширити, каже співзасновник благодійного фонду "Планета любові" Сергій Ярмоленко. Саме він побудував на власному подвір'ї волонтерський хаб і тепер облаштовує для цього другий поверх будинку, зведеного на місці старої глинобитної хати. Сергій каже: їхньому волонтерському центру не вистачає робочих рук і просить долучатися до благодійності на потреби армії.

"Нам не вистачає людей. Основна мета, щоб люди до нас долучалися, для того, щоб люди розуміли, що війна — вона всюди. Якщо кожен не буде вмикатися в роботу, то москалі завтра будуть тут. Тому нам треба всім долучатися і щось робити для перемоги", — розповів Сергій Ярмоленко.

З його слів, ремонт роблять за гроші благодійників, невдовзі його завершать та облаштують просторий цех для приготування їжі українським захисникам.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок