У Хмельницькому зріс попит на перереєстрацію автомобілів

У Хмельницькому зріс попит на перереєстрацію автомобілів

У Хмельницькому з початку квітня, коли почав діяти прийнятий парламентом Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", попит на перереєстрацію автомобілів через їх купівлю-продаж чи дарування зріс на 35%. Охочих перереєструвати автомобіль у квітні, в порівняні з березнем, стало на 800 людей більше.

Про це Суспільне Хмельницький розповів начальник Хмельницького сервісного центру МВС України Володимир Заболотний.

За його словами, в перший тиждень квітня у Хмельницькому сервісному центрі МВС перереєстрували 620 автомобілів, а в третій — 696.

Хмельничанин Микола каже: днями буде перереєстровувати один із двох своїх автомобілів.

"На мені зареєстровані дві машини. Зараз такий час, що бажано переоформити. І я одну в МРЕО зараз хочу переоформити на свою дочку", — розповідає він.

адвокатка аля возняк, хмельницький
Хмельницька адвокатка Аля Возняк. Суспільне Хмельницький

Зі слів адвокатки Алі Возняк, масова перереєстрація автомобілів пов’язана із нещодавно прийнятим законом про мобілізацію. Цей закон, каже, передбачає можливість вилучення автомобіля на потреби ЗСУ у випадку, якщо у власності однієї людини більше одного автомобіля. Там йдеться і про повернення автомобіля власнику після оголошення демобілізації. Проте прийнятий закон, за її словами, містить суперечності.

"Закон настільки розмитий. У ньому зазначається, що ТЦК має встановити, яка кількість необхідна для обслуговування Збройних сил України. І тільки тоді така кількість автомобілів в даному регіоні може бути мобілізована. Але дані автомобілі не мають права виїжджати за межі області. Тобто, для мене не зовсім зрозуміло, як це працюватиме. Бо, до прикладу, якщо наше хмельницьке ТЦК зазначить, що їм потрібно, умовно, 100 автомобілів, то ці 100 автомобілів кого мають возити?", — говорить Аля Возняк.

Наразі, каже адвокатка, вона не бачить гострої потреби перереєстровувати автівки. Причиною збільшення попиту на перереєстрацію, на її думку, є недостатня поінформованість людей щодо нового закону про мобілізацію.

сервісний центр МВС, хмельницький
Робота сервісного центру МВС України в Хмиельницькому. Суспільне Хмельницький

Норма закону про можливе вилучення транспортних засобів на потреби ЗСУ вступить в дію через вісім місяців після прийняття, пояснює народний депутат, член комітету Верховної Ради України з питань правової політики Володимир Ватрас. Але й це, каже, не передбачатиме обов’язкового вилучення транспортних засобів в громадян.

"Передбачаю, що цей механізм "вилучення" буде занадто складним. Тому що автомобілі, які належать сім’ї — один чи два — є об’єктом права спільної власності і, як правило, набуваються в шлюбі. А майно, яке є в шлюбі, є спільною власністю дружини й чоловіка. Тому, як тільки будуть виникати питання вилучення автомобілів, одразу буде з’являтися ціла низка судових позовів, де інший з подружжя буде стверджувати, що в нього є ½ на цей автомобіль і він заперечує. Тому, відверто, я вважаю цю норму помилковою, її не потрібно було в тіло цього законопроєкту включати. Я вже знаю, що сьогодні депутати говорять про її передчасність", — говорить нардеп.

володимир заболотний, сервісний центр МВС, хмельницький
Начальник Хмельницького сервісного центру МВС України Володимир Заболотний. Суспільне Хмельницький

Статистики, хто на кого перереєстровує автівки, Хмельницький сервісний центр не веде, каже його начальник Володимир Заболотний.

"За перший тиждень квітня 620 автомобілів було перереєстровано, другий тиждень квітня – 659 і третій тиждень – 696 одиниць техніки було перереєстровано в сервісному центрі. Процедура — потрібно зареєструватись в електронній черзі онлайн або в терміналі. Завітати до сервісного центру з документами. Якщо договір буде укладатися в сервісному центрі — він є безкоштовний. Потрібно паспорт, ідентифікаційний код і місце реєстрації, реєстраційний документ на транспортний засіб і номерний знак, якщо особа бажає його замінити", — розповідає Заболотний.

За словами начальника сервісного центра, обмежень для військовозобов’язаних громадян, що бажають перереєструвати автомобіль, немає.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок