Автівки священників Хмельниччини: які машини є у власності єпархій і їхніх очільників

Автівки священників Хмельниччини: які машини є у власності єпархій і їхніх очільників

На території Хмельницької області функціонує сім релігійних центрів православної й католицької церков. Суспільне надіслало інформаційні запити на їхні офіційні електронні пошти, щоб з’ясувати, на яких автівках їздить духовенство Хмельниччини.

У запиті було три питання:

  • На якому автомобілі їздить очільник єпархії? Яка марка машини, рік випуску, коли й за які кошти була придбана?
  • З якою метою очільник єпархії цей автомобіль використовує?
  • Скільки автомобілів загалом є у власності єпархії (марка кожної автівки, рік випуску, коли й за які кошти вони були придбані)?

Згідно з чинним законодавством Відповідно до статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядником інформації є суб'єкти владних повноважень, серед яких органи державної влади, місцевого самоврядування, юридичні особи, що фінансуються державою та інші. Документ, що регулює взаємодію між церквою і державою – Закон України "Про свободу совісті та релігійні організації". У статті 5 вказано, що "Церква (релігійні організації) в Україні відокремлені від держави. Держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій, не фінансує діяльність будь-яких організацій, створених за ознакою ставлення до релігії. Релігійні організації не виконують державних функцій".церковні організації можуть не відповідати на запит чи робити це на власний розсуд. Тому одні надали письмову відповідь, інші — коментар телефоном. З двома єпархіями не вдалось зв’язатись (Шепетівська єпархія Української православної церкви та Кам'янець-Подільська єпархія Української православної церкви).

Кам’янець-Подільська єпархія Української греко-католицької церкви

Першим відповіло єпархіальне управління Кам’янець-Подільській єпархії Української греко-католицької церкви.

"Владика Іван Кулик має у службовому користуванні автомобіль Peugeot Rifter 2020 року випуску. Машину придбали у вересні 2020 року за грантові проєктні кошти церковних організацій. Владика Іван Кулик використовує авто для потреб, пов’язаних зі служінням в Кам’янець-Подільській єпархії, церковно-службовими обов’язками та відрядженими", — написали у відповіді на запит.

Ціна Peugeot Rifter 2020 року в інтернет коливається від 18 до 21 тисяч доларів.

Кам’янець-Подільська дієцезія римсько-католицької церкви

Правлячий єпископ Леон Дубравський надіслав письмову відповідь на запит, у якій вказав, що їздить на авто Volkswagen Caddy 2010 року. Він придбав його 2013 року за власні кошти.

"Оскільки єпископ немає приватного життя, він використовує автомобіль для свого пастирського служіння на території Хмельницької й Вінницької областей. Кам’янець-Подільська дієцезія немає у своїй власності автівок. Окремі особи з метою реалізації діяльності, окресленої в статуті релігійної організації, використовують власні машини", — йдеться у листі.

Ціна Volkswagen Caddy 2010 року в інтернет коливається від 8 до 10 тисяч доларів.

Хмельницька єпархія Православної церкви України

За словами представника Хмельницької єпархії Православної церкви України отця Захарія, у власності єпархії немає автомобілів.

"Працівники використовують виключно особистий транспорт для службових потреб, наприклад, щоб добратись до богослужінь. Купувати машину для єпархії найближчим часом не плануємо, бо є інші потреби, серед яких — допомога армії. Щодо автівки Архієпископа Хмельницького і Шепетівського Павла (Василя Юристого) коментувати не буду, адже йдеться про особисте майно", — розповів отець Захарій.

Кам'янець-Подільська єпархія Православної церкви України

Архієпископ Кам’янець-Подільський та Новоушицький Герман (Павло Семанчук) Суспільне Хмельницький розповів, через те, що єпархію створили майже три місяці тому, у її власності немає жодного автомобіля.

"У мене є власне авто — Buick LaCrosse 2014 року. Придбав його орієнтовно 6 років тому за власні кошти. Машину використовую і в особистих, і у службових цілях, наприклад, щоб відвідувати парафії громади й пересуватися в межах єпархії", — зазначив Архієпископ Герман.

Ціна Buick LaCrosse 2014 року в інтернет коливається від 8 до 13 тисяч доларів.

Хмельницька єпархія Української православної церкви

За словами представника управління Хмельницької єпархії Української православної церкви священника Олександра Рибчинського, у власності єпархії є автомобіль Skoda Octavia 1998 року.

"Зважаючи, що єпархія почала функціонувати з 1993 року, певно, машину придбали у 2000-х роках. Наразі ми не користуємось цим автомобілем через те, що нам його не віддають. Авто заблоковане з моменту, як у нас забрали доступ до управління єпархії. Раніше машину використовували в цілях функціонування єпархії. Наприклад, під час панахиди, тоді, коли возили допомогу в лікарні, дитячі будинки, військові частини. Я не володію інформацією, на якій машині їздить Архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор (Володимир Коцаба)", — пояснив Олександр Рибчинський.

Ціна Skoda Octavia 1998 року в інтернет коливається від 3 до 4 тисяч доларів.

У Шепетівську єпархію Української православної церкви, яку очолює Митрополит Шепетівський і Славутський Євсевій (Іван Дудка), надсилали запит на електронну пошту, але відповіді не отримали. Звертаючись за допомогою до власних джерел, не знайшли контактний телефон представників єпархії, щоб записати з ними коментар. У Кам’янець-Подільську єпархію Української православної церкви, яку очолює Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор (Олексій Гаюн), надіслали запит на електронну пошту, дзвонили на стаціонарний телефон. З власних джерел стало відомо, що, ймовірно, відповіді немає через незадовільний стан здоров’я секретаря єпархії, який уповноважений спілкуватись зі ЗМІ.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок