У Хмельницькому встановлять дитячий майданчик за ескізом полеглого воїна: яка його вартість

У Хмельницькому встановлять дитячий майданчик за ескізом полеглого воїна: яка його вартість

У центральній частині хмельницького парку імені Михайла Чекмана до Дня Героїв планують встановити новий дитячий майданчик. Майданчик розробили за ескізами загиблого воїна Андрія Черніцького, який у 2018 разом із дружиною у цьому парку відновлював "Космодром" Миколи Мазура.

Як виглядатиме новий майданчик, скільки він коштуватиме та чи залучатимуться бюджетні кошти розповів Суспільне Хмельницький директор комунального підприємства "Парки і сквери міста Хмельницького" Олександр Боднарчук.

У центральній частині парку не вистачає сучасного дитячого майданчика, сказала хмельничанка Іванна. Говорить, любить там гуляти разом із сином та племінницями: "Діток у парку багато. Буває не вистачає гойдалок й інших атракціонів. Інколи діти в черзі стоять".

Парк Хмельницький, дитячий майданчик Хмельницький, парк Чекмана
Хмельничанка Іванна у парку Чекмана, квітень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Новий дитячий майданчик до кінця травня планують встановити у парку — навпроти зоокуточка, поруч із колишнім танцювальним майданчиком, розповів Олександр Боднарчук: "На цьому місці був майданчик, якому вже під 20 років. Він своє вичерпав й ми його демонтували".

Майданчик розробили за ескізами загиблого влітку 2023 року воїна Андрія Черніцького, колишнього депутата міськради, сказав Василь Новачок: "У 2018 в Андрія з’явилася ідея зробити щось своє і він намалював ескіз дитячого майданчика "Павук". Тоді не вдалось його реалізувати. У 2022 році Андрій вступив до лав ЗСУ. У 2023 загинув як герой, взявши бій з танком. Тоді вирішили збудувати дитячий майданчик за кресленнями Андрія".

У Хмельницькому встановлять дитячий майданчик за ескізом полеглого воїна
Ескіз дитячого майданчика, який намалював загиблий на війні Андрій Черніцький. Суспільне Хмельницький

Будівництво майданчика здійснюватимуть за кошти підприємства "Парки і сквери", сказав Олександр Боднарчук. Його вартість — мільйон гривень.

"Бюджетних коштів не залучаємо. Ми підписали договір з підрядником й підготовчі роботи будемо виконувати власними силами. Посередині комплексу буде центральна велика фігура — павук. Коло нього буде ще шість маленьких фігурок. На низ ми постелимо агроволокно, для відведення дощу. А зверху засиплемо мілкою галькою", — розповів чоловік.

Парк Хмельницький, парк Чекмана Хмельницький
Місце, де збудують дитячий майданчик, квітень 2024, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

На якому етапі нині виготовлення майданчика, сказав Василь Новачок: "Наразі виготовили проєктно-кошторисну документацію. Документація пройшла державну експертизу. Підписано договір з підрядною організацією, вона їх виготовляє в себе в цеху".

За словами Олександра Боднарчука, він служив разом з Андрієм Черніцьким у 19 стрілецькому батальйоні. Каже, новий майданчик планують відкрити 23 травня — у День Героїв.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок