Місяць після обстрілу Хмельниччини 22 березня: як почувається дівчина, яку врятували з-під завалів

Місяць після обстрілу Хмельниччини 22 березня: як почувається дівчина, яку врятували з-під завалів

21-річній дівчині, яку врятували з-під завалів після російської атаки Хмельниччини 22 березня 2024 року, зробили операцію. Наразі вона перебуває вдома.

Про це Суспільне Хмельницький розповів чоловік дівчини Максим Корольков.

За його словами, оперативне втручання провели два тижні тому у Вінниці.

"Зробити операцію на шиї — це було наше рішення. Якби ми її не провели, то дружина змушена була б ходити у шийному корсеті. Ми хотіли, щоб вона вже вставала і ходила, мала змогу повертати шию. Зараз дружина ще не може цього робити, але їй трохи легше. Після того, як пройде певний час з моменту операції, вона має пройти реабілітацію", — пояснив чоловік.

Максим Корольков зазначив, наразі дружина живе у своїх батьків, він разом з мамою Оксаною Корольковою — на квартирі друзів, які надали своє житло для тимчасового проживання. Мешкають окремо, бо приватний будинок, де всі жили разом, зруйнований унаслідок російської атаки. Тоді загинули двоє людей — 75-річна Валентина та 70-річний Анатолій Королькові, бабуся і дідусь Максима.

Оксана Королькова розповіла, проконсультувалась з адвокатом, щоб подати позов у суд проти Росії за смерть свекрів, травму невістки й руйнування будинку. Наразі вона займається підготовкою необхідних документів.

"Ми розчистили трохи територію, завали не розібрали, тому що не маємо право цього робити. Усе пов’язано з тим, що мій чоловік і його брат не вступили в право спадщини. Через пів року комісія має усі наслідки обстрілу оцінити, щоб ми змогли отримати компенсацію. Наразі мій чоловік перебуває в тренувальному центрі, після чого відправиться служити на фронт", — пояснила Оксана Королькова.

Що відомо про обстріл Хмельниччини 22 березня 2024 року

  • 22 березня російські війська атакували Хмельницьку область ударними БпЛА та крилатими ракетами.
  • Унаслідок російської атаки у Хмельницькій громаді були пошкоджені об'єкти цивільної інфраструктури та житлові будинки, зокрема, й багатоповерхівка в одному з мікрорайонів міста.
  • Під завалами зруйнованого внаслідок атаки приватного будинку загинули двоє людей, щонайменше восьмеро — пораненні.
  • Троє поранених унаслідок обстрілу Хмельниччини звернулися за медичною допомогою у лікарню, серед яких 21-річна дівчина, яку врятувати з-під завалів приватного будинку.
  • У Хмельницькому пошкоджена амбулаторія сімейної медицини. Там вибиті майже всі вікна та двері, зруйнована стеля. На момент обстрілу у приміщенні людей не було.
  • У Шепетівській громаді пошкоджено обʼєкти критичної інфраструктури. Ремонтні бригади працюють над відновленням електрики та водопостачання. Школи й садочки переведено на дистанційне навчання.
  • В Офісі Генерального прокурора повідомили, що на Хмельниччині розпочали кримінальне провадження за фактом обстрілу, який завдали росіяни по місту й області вранці 22 березня 2024 року.
  • Загальний стан 21-річної дівчини, яку врятували з-під завалів, покращився. Вона перебуває у реанімації Хмельницької міської лікарні. Після 10-денного перебування у лікарні її виписали.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок