Валідатори в автобусах Хмельницького: оплатити за проїзд можна безконтактно карткою або смартфоном

Валідатори в автобусах Хмельницького: оплатити за проїзд можна безконтактно карткою або смартфоном

Від сьогодні, 15 квітня 2024 року, в комунальних автобусах Хмельницького можна оплатити проїзд через валідатори, зокрема, безконтактно — банківською карткою та смартфоном через застосунки. Також у комунальному транспорті прибрали банківські QR-коди.

Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка управління транспорту і зв’язку Олена Задко.

З її слів, у всіх комунальних автобусах, а їх 31, встановили валідатори.

"Автобуси "Електротрансу" облаштовані новим обладнанням СІТІ-карт.Тут є монітор, камера відеоспостереження і валідатор. У цьому громадському транспорті можна оплатити проїзд, зокрема, безконтактно карткою та смартфоном. До сьогодні пасажири платили за проїзд через банківські QR-коди та готівкою. Тепер коди забрали, а оплату готівкою — залишили", — розповідає Олена Задко.

валідатори в автобусах
Оплатити за проїзд в автобусі можна за допомогою мобільного телефона, квітень-2024. Управління транспорту та зв'язку Хмельницької міської ради

За її словами, пасажири пільгових категорій продовжують користуватися пільговою картою в комунальних автобусах та тролейбусах. В останніх, за словами спеціалістки, також забрали банківські QR-коди. Оплачувати можна, зокрема, через застосунки у мобільному.

"Це перехідний період від попереднього оператора на нового. Там також в тролейбусі існують види оплати на валідаторі: безготівкові банківські картки, транспортні карти попереднього і теперішнього оператора. Готівка буде в тролейбусах", — зазначила Олена Задко.

Пасажирка автобусу Надія каже: їй зручніше, коли є валідатор.

"Нам дуже зручно, якщо є валідатор, бо покажеш, якщо є, пенсійне посвідчення. Не всі ж можуть бачити, водій же за кермом, не буде за кожним приглядатися", — говорить Надія.

За словами головної спеціалістки управління транспорту і зв’язку Олени Задко, наявність оплати перевірятимуть контролери. Наразі нове обладнання працює в тестовому режимі. Якщо виникатимуть збої в роботі — їх виправлятимуть, додає Олена Задко.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок