Військові з родинами безоплатно проходитимуть реабілітацію на Хмельниччині

Військові з родинами безоплатно проходитимуть реабілітацію на Хмельниччині

Відділення фізичного та ментального здоров’я для військових презентували на Хмельниччині
Відділення фізичного та ментального здоров’я для військових та їхніх родин презентували на Хмельниччині, квітень 2024. Суспільне Хмельницький

Відділення фізичного та ментального здоров’я для військових та їхніх родин презентували у рекреаційному центрі "Берег надії", що на Хмельниччині. Воно розраховане на 30 ліжок. Перший заїзд запланований 19 квітня.

Про це Суспільне Хмельницький розповів директор рекреаційного центру "Берег надії" Андрій Гулько.

"Ми працюємо у форматі сім’ї, розуміючи, що саме вона є основою усього. У нас проводитимуть, як психологічну і фізичну реабілітацію, так і рекреацію — оздоровлення на лоні природи. Терміни перебування будуть залежати від потреб кожного пацієнта. Це може бути 14-21 день за один заїзд", — пояснив Андрій Гулько.

У відділенні на Хмельниччині функціонуватиме масажний кабінет
У відділенні функціонуватиме масажний кабінет, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Представниця однієї з військових частин Хмельниччини Діана розповіла, приїхала до рекреаційного центру "Берег надії", щоб ознайомитись з можливостями нового відділення фізичного та ментального здоров’я для військових та їхніх родин.

"Буде дуже гарний заклад для військовослужбовців, які повертатимуться на реабілітацію. Чудова змога для людей з Хмельниччини відновлюватись поруч з домом. Усім військовим буду радити сюди приїжджати", — зазначила Діана.

Апарат для розробки дрібних суглобів китиць
Апарат для розробки дрібних суглобів китиць, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Лікар з фізичної та реабілітаційної медицини Олександр Архипчук розповів, у відділенні є апарати для відновлення функцій рук та ніг.

"Є апарат, який сам крутить кінцівки, розробляючи гомілковоступневий, колінний, кульшовий суглоби ніг і променево-зап’ястковий, ліктьовий, плечовий суглоби рук. Крім того, є апарат для розробки дрібних суглобів рук. Для цього потрібно одягнути рукавички, в ігровій формі пацієнт самостійно виконує рухи. За старими методами фізіотерапевт м'яв їх вручну, це було боляче", — зазначив Олександр Архипчук.

Ергокухня, облаштована у відділенні
Ергокухня, облаштована у відділенні, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За словами медичного директора центру Ігоря Кухарчука, для кожного пацієнта розроблятимуть індивідуальну програму.

"З кожним буде працювати ціла бригада фахівців: ерготерапевт, реабілітолог, масажист, фізіотерапевт, психолог і соціальний працівник. Є фізіотерапевтичний кабінет, соляна кімната, кабінет психологічного розвантаження, ергокухня", — розповів Ігор Кухарчук.

Реабілітаційна доріжка для корекції та відновлення ходи після травм
Реабілітаційна доріжка для корекції та відновлення ходи після травм, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Фізична терапевтка Неля Петльована пояснила можливості реабілітаційної доріжки для корекції та відновлення ходи після травм: "На доріжці є додаткові функції: аналіз ходи, різні нахили під кутом, можливість ходіння назад. Вона ортопедична і дуже стійка".

Психологиня Аліса Комаринська працює в арткімнаті. Розповіла, у ній відбуватиметься терапія мистецтвом: "Тут можемо працювати як і з дітьми, так і з дорослими. Кімната не тільки для того, щоб малювати, але й ліпити пластиліном, глиною, соленим тістом. Крім того, можна займатися пісочною терапією".

В арткімнаті можна займатись пісочною терапією
В арткімнаті можна займатись пісочною терапією, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За словами медичної сестри Ольги Саволюк, мінімальний курс у соляній кімнаті — десять процедур: "Соляна кімната — антисептична обробка дихальних шляхів за допомогою іонізованої солі для людей, які перенесли простудні захворювання, ГРВІ, мають хронічні бронхіти, хворі бронхіальною астмою. Перебування у кімнаті потрібно починати з пів години, яке поступово зростає до години".

Перебування у соляній кімнаті потрібно починати з 30 хвилин
Перебування у соляній кімнаті потрібно починати з 30 хвилин, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Андрій Гулько розповів, перший заїзд для проходження психологічної та фізичної реабілітації запланований 19 квітня. Набір на нього триває.

"Кожен, хто бажає до нас звернутися, має написати заяву на ім’я начальника управління праці та соціального захисту населення. Ми оформлюємо всі документи й запрошуємо наших клієнтів на відпочинок. Всі, хто проживають на території Хмельницької об’єднаної територіальної громади, наразі мають право безплатно отримати наші послуги після рішення управління", — пояснив Андрій Гулько.

У відділенні фізичного та ментального здоров’я для військових та їхніх родин є 30 ліжок
У відділенні фізичного та ментального здоров’я для військових та їхніх родин є 30 ліжок, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За словами хмельницького міського голови Олександра Симчишина, на облаштування реабілітаційного відділення з міського бюджету виділили понад п’ять мільйонів гривень.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок