В Хмельницькому відбувається триденна зустріч із представниками Третьої окремої штурмової бригади, яка була сформована на базі полку "Азов" та легіонерів молодіжного осередку азовського руху "Центурія". У ці дні військові відвідують навчальні заклади Хмельницького та проводять окремі зустрічі в межах інформаційного туру з зацікавленими містянами та потенційними бійцями підрозділу.
З Молитви українського націоналіста розпочинають зустріч зі студентами-першокурсниками Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Третю штурмову презентують голова одного з осередків молодіжної організації азовського руху "Центурія" "Таліб" і боєць із позивним "Студент". Він в перший день повномасштабного вторгнення став на захист держави.
"Найважчі напрямки – всі. Немає легких напрямків. Бої за Кліщіївку, Андріївку, Бахмутський напрямок, Авдіївський напрямок".
Голові осередку "Центурії" в Білій Церкві "Талібу" – 16 років. Каже, торік у жовтні він доєднався до молодіжної організації.
"Я з самого дитинства дуже хотів стати військовим. Був волонтером з 14 років і мені дуже сильно приглянулась "Центурія". Моя основна ціль зараз, після досягнення 18-річчя – це навчання. Нам дурні не потрібні. Після навчання я бажаю доєднатися до протитанкової ЗСП "Центурія Азов".
Пройти навчання в "Центурії", розповів, можуть хлопці й дівчата віком від 14 до 18 років.
"Підготовка – це залежно від самого осередку. Наприклад, у нас є тренування з тактики, з медицини, вечори боксу і ножовий бій, спортивний".
Наразі, каже, в Третій штурмовій бригаді триває черговий тестовий тиждень для тих, хто бажає в майбутньому стати на захист країни. Такі тижні регулярно проводять інструктори 3 ОШБр, які мають бойовий досвід. Вишколи створені для того, щоб здобути базові знання у військовій сфері.
Весь цей час, розповів, добровольці живуть за режимом організації, проходять навчання та мають можливість обрати військову спеціалізацію, яка підходить саме їм. Першокурсник академії Андрій Журавльов записався на тестовий тиждень.
"Не знаю, чого очікувати. Але думаю, що отримаю нові знання та отримаю новий досвід, який під час війни має велике значення. Це є медицина, це є військова структура, тактика ведення війни".
Дівчата-першокурсниці також діляться враженням від зустрічі.
"На майбутнє, якби я була старшою, я б обов’язково записалась до них", — розповіла першокурсниця Карина Лещук.
"В мене тато військовий. Він теж був на Бахмутському напрямку. І взагалі, була б я старше – я б вже була там", — поділилася враженнями першокурсниця Яна Макодзьоб.
Боєць Третьої окремої штурмової бригади "Студент" розповів: отак зустрічаються зі студентами другий місяць і це здебільшого результативно.
"Це не рекламна кампанія, не акція, не пропаганда. Ми поширюємо в маси націоналізм, патріотизм, які мають бути українці та чому наша нація має усвідомлювати, що наш ворог має знищити нашу націю".
Для добровольців, яких набирають в "Центурію", це є можливістю познайомитися з азовським рухом та з бойовими підрозділами. І в майбутньому, після досягнення повноліття, за бажанням пройти випробування та доєднатися до "Азову" або Третьої окремої штурмової бригади. Для добровольців Третя окрема штурмова бригада розмістила інформаційний стенд в Центрі надання адміністративних послуг.
"Ми надаємо повне забезпечення, постійне навчання, ми запрошуємо в родину. Тому що саме Третя окрема штурмова бригада, як представник азовського руху – вона є родиною. В нас можна звернутися до командира бригади на "ти" і "друже". Ми так звертаємось один до одного. В нас немає статутних звертань "Бажаю здоров’я" і те, що з радянського союзу прийшло до нас. Ми – новітня армія, ми новітнє військо", — розповів боєць Третьої штурмової бригади з позивним "Студент".
За його словами, зустрічі в Хмельницькому відбуватиметься ще 3 квітня.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.