Рідним воїнів з Хмельниччини вручили державні нагороди

Рідним воїнів з Хмельниччини вручили державні нагороди

Сім захисників з Хмельниччини відзначили державними нагородами
Сім захисників з Хмельниччини відзначили державними нагородами, лютий 2024. Фото: Хмельницька районна державна адміністрація

Шість захисників з Хмельниччини посмертно нагородили відзнаками, серед яких орден "За мужність" III ступеня і нагрудний знак "Золотий хрест". Ще один воїн отримав медаль "За військову службу Україні". Державні нагороди вручили родинам військовослужбовців.

Про це повідомили у Хмельницькій районній державній адміністрації.

"Кожна нагорода є свідченням самовідданої боротьби за свободу та незалежність України. Воїни з гідністю виконували свій обов’язок громадянина, захищаючи свою Батьківщину до останнього подиху. У наших серцях завжди житиме пам’ять про тих, хто загинув на полі бою заради гідного майбутнього українського народу", — йдеться у повідомленні.

Сім'ям військовослужбовців з Хмельниччини передали державні відзнаки
Сім'ям військовослужбовців з Хмельниччини передали державні відзнаки, лютий 2024. Фото: Хмельницька районна державна адміністрація

Згідно з указом Президента України, за особисту мужність і самовідданні дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі військовий Ігор Шинкарук отримав медаль "За військову службу Україні". Нагороду отримала матір воїна, який наразі перебуває на лікуванні.

Юрія Житкомлінова, Сергія Маглича, Ігоря Ліщука, Сергія Коцупея, Олександра Камінного посмертно нагородили орденом "За мужність" III ступеня.

Молодший сержант Юрій Житкомлінов — житель села Головчинці. Загинув 30 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу Авдіївка, що на Донеччині. Йому було 58 років.

Солдат Сергій Маглич мешкав у Меджибожі. 32-річний військовий загинув біля населеного пункту Іванівське Бахмутського району 16 травня 2023 року.

Солдат Ігор Ліщук був родом з села Пилявка. Закінчив місцеву школу й училище. Працював на будівництві, а згодом — заправці. У жовтні 2022 року його мобілізували до лав Збройних сил України. На фронті був командиром 4 десантно-штурмового відділення 1 десантно-штурмового взводу 1 десантно-штурмової роти 3 десантно-штурмового батальйону військової частини. Ігор Ліщук загинув 21 квітня 2023 року на Донецькому напрямку. Йому було 32 роки. У нього залишились батьки, брат і сестра.

Військовий Сергій Коцупей народився 17 листопада 1989 року в селі Бабине. Після закінчення місцевої школи проходив строкову службу в армії. Навчався у школі міліції, працював в органах внутрішніх справ, а згодом — охоронному агентстві. У вересні 2022 року його мобілізували до лав ЗСУ. На фронті служив старшим навідником гранатометного відділення взводу вогневої підтримки 10 аеромобільної роти 4 аеромобільного батальйону військової частини. Загинув 25 січня 2023 року внаслідок артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Красна Гора Донецької області.

Солдат Олександр Камінний був родом з села Заставці. Після закінчення школи навчався в училищі, здобувши фах столяра. У лавах ЗСУ служив з 24 червня 2022 року. Був водієм 2 відділення вогневого ураження і штурмового взводу штурмової роти військової частини. Загинув 25 червня 2023 року на території населеного пункту Благодатне  Волноваського району Донецької області. Йому було 34 роки.

Ярослав Гой посмертно був нагороджений нагрудним знаком "Золотий хрест". Солдат був родом з Києва. З 2022 року мешкав разом з сім'єю у Старій Синяві. Він був мобілізований на військову службу 28 червня 2023. Був солдатом-гранатометником. 35-річний військовий загинув 15 серпня 2023 року на західних околицях Бахмута.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок