У Хмельницькому попрощались з двома воїнами

У Хмельницькому попрощались з двома воїнами

Сьогодні, 22 лютого, у Хмельницькому попрощалися з двома воїнами: 41-річним молодшим лейтенантом Дмитром Петрашем та 48-річним головним сержантом Іваном Задворним. Обоє військових загинули під час виконання бойового завдання.

Про це розповів кореспондент Суспільне Хмельницький.

Бібліотекарка Катерина Сизарь пригадала, Дмитро Петраш виріс у мікрорайоні Дубове. У дитинстві часто приходив у бібліотеку з батьками.

Загиблий Дмитро Петраш з Хмельниччини
Військовослужбовець Дмитро Петраш. Фото: Суспільне Хмельницький

"Він любив все читати, йому подобалось спілкуватись. Це була дуже світла дитина. Я його називала "ангел світлий". Діма був шляхетним. Він закінчив школу у 2000 році. Зараз його синочок навчається у третьому класі", — каже жінка.

За словами подруга сім'ї Лілії Очеретної, Дмитро був гарним батьком.

"Це велика втрата для дітей, для родини, для нашої Вітчизни. Батько Діми воював з 2014 року. Я думаю, для них було важливо здобувати волю для нашої країни. Дмитро загинув поблизу Лимана. В останньому повідомленні він написав: "Я зараз іду і, напевне, вже не повернусь". Він заступив 16 лютого, а вже 17 його не стало", — каже Лілія.

Дмитро Петраш почав службу пів року тому на Донеччині в 19 окремому стрілецькому батальйоні, розповів його побратим з позивним "Бобер". Він був молодшим лейтенантом, командиром третього взводу. У нього залишилися батьки, восьмирічний син, вагітна дружина. Свій останній наказ від командування Дмитро виконував, коли його роти вже майже не було.

"Прекрасно знав куди він їде, що з ним буде, бо всі ми знали, що там відбудеться. Але взяв себе в руки, як командир, як відповідальна людина і поїхав туди", — пояснив побратим з позивним "Бобер".

Загиблий Іван Задворний з Хмельниччини
Військовий Іван Задворний. Фото: Суспільне Хмельницький

48-річний загиблий Іван Задворний воював з 2014 по 2019 роки. Про це розповів його брат Микола Яцюк: "Коли ворог вперше зазіхнув на територіальну цілісність України, Іван не ховався, а був захисником України під час антитерористичної операції. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, в перших рядах пішов на захист Батьківщини".

За словами Миколи Яцюка, Іван Задворний був головним сержантом, командиром мінометного розрахунку. Загинув під час артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Рівнопіль на Донеччині. У чоловіка залишилися дружина, 8-річний син, батьки та брат.

Обох воїнів поховали на Алеї Слави кладовища у мікрорайоні Ракове.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок