Маскування рибацькими сітками: як хмельницькі волонтери допомагають військовим

Маскування рибацькими сітками: як хмельницькі волонтери допомагають військовим

23 з половиною тонни рибальських сіток привезли з Європи хмельницьким волонтерам благодійники. Волонтери їх розмотають, складуть в рулони й згодом відправлять українським захисникам.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла директорка благодійного фонду "Перемога у серці" Раїса Туранська.

За її словами, рибацькі сітки, якими раніше ловили рибу в морях європейці, тепер українським військовим слугуватимуть, як засіб маскування. Перед відправкою на фронт з них зрізають зайві троси, буйки й складають.

Маскувальні сітки Хмельницький
Волонтери розплутують рибацькі сітки, лютий 2024, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Важкі сітки, з грубого матеріалу, практично одразу готові для маскування, каже член Добровольчого формування "Афган" з позивним "Доцент": "Такими сітками можна накривати укриття в бліндаж, щоб дрон туди не влучав. Основа досить таки міцна і лопаті не зможуть її прорізати".

Легкі сітки, віддадуть іншим волонтерським організаціям, що в’язатимуть з них, зокрема маскувальні костюми, сказала Раїса Туранська.

маскувальні сітки Хмельницький
Учні на основі рибацьких сіток плетуть маскувальні, лютий 2024, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

На основі подібних рибальських сіток плетуть маскувальні волонтери одного із коледжів Хмельницького. Працюють викладачі й студенти. Їм і передадуть частину отриманих з-за кордону матеріалів.

"Можливості самим плести сітки, основу, в нас немає. Це треба дуже багато часу. З самого початку рибаки нам віддавили свої сітки", — сказала викладачка Людмила Студницька.

Раїса Туранська говорить: важкі рибацькі сітки передадуть військовим одразу, як їх посортують. Легші передаватимуть, коли зроблять з них маскувальні.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок