У Хмельницькому відбувся допрем'єрний показ стрічки "Форма вогню"

У Хмельницькому відбувся допрем'єрний показ стрічки "Форма вогню"

Постер фільму "Форма вогню" у Хмельницькому
Постер фільму "Форма вогню", лютий 2024, Хмельницький. фото: ГУ ДСНС у Хмельницькій області

У Хмельницькому відбувся допрем'єрний показ фільму "Форма вогню". Це документальна стрічка про хмельницьких рятувальників, які восени 2022 року упродовж трьох тижнів працювали в деокупованому Херсоні.

Про це Суспільне Хмельницький розповів пресофіцер ГУ ДСНС у Хмельницькій області Віталій Гричанюк.

За його словами, у листопаді 2022 року 24 рятувальники з Хмельниччини поїхали у Херсон під керівництвом полковника ДСНС Андрія Козака, слова якого стали гаслом фільму: "Не ризикуючи життям, інше життя врятувати неможливо". Працівники ДСНС розчищали дороги, розбирали завали зруйнованих будинків, ліквідовували пожежі в умовах, коли необхідної техніки й обладнання не вистачало.

Полковник ДСНС Андрій Козак з Хмельницього
Полковник ДСНС Андрій Козак. Фото: знімок екрана з трейлеру фільму "Форма вогню"

"У стрічки є глобальна мета — популяризувати історії рятувальників. Крім того, посилити підтримку України з боку інших держав", — пояснив Віталій Гричанюк.

Режисер фільму Василь Київський розповів, у стрічці використовували велику кількість відео з нагрудних камер пожежників, записаних під час виконання їхніх обов'язків.

Глядачі під час допрем'єрного показу фільму "Форма вогню" у Хмельницькому
Глядачі під час допрем'єрного показу фільму "Форма вогню", лютий 2024, Хмельницький. фото: ГУ ДСНС у Хмельницькій області

"Кожному з нас важко оцінити ту чи іншу діяльність — так було й у мене, допоки мені не показали ці страшні кадри на мобільному — з першоджерела. У цей момент вирішив — історія цих Героїв без зброї, визнання їхньої важкої праці, мають стати надбанням історії", — зазначив Василь Київський.

Прем'єра фільму "Форма вогню" у Хмельницькому відбудеться 22 лютого, згодом в інших містах України. Крім української, є англійська версія стрічки. Її презентуватимуть на міжнародних фестивалях у США та Європі.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок