Від початку 2024 року у хмельницькому відділі державної реєстрації актів цивільного стану одружилось 166 пар. До дня працівників органів ДРАЦСу, який відзначають в Україні 11 лютого, Суспільне Хмельницький поспілкувалось зі спеціалісткою хмельницького відділу ДРАЦСу Ольгою Лесь.
Ольга Лесь в ДРАЦСі працює майже 14 років. Ольга каже, що з дитинства мріяла про таку роботу. Як розповіла Ольга, за понад десятиліття роботи траплялись різні цікаві випадки з молодятами.
"До відділу ДРАЦС на державну реєстрацію шлюбу наречені завжди приїжджають разом. Але нещодавно одна пара вирішила організувати весільну церемонію інакше. Молодята приїхали окремо. Під час підготовки до обряду та перевірки документів вони не бачились, були у різних кімнатах. Першим до зали піднявся наречений, невдовзі у супроводі батька зайшла наречена. Протягом усього весільного обряду у неї було прикрите обличчя фатою, лише після підписання документів та оголошення молодят подружжям, наречена його відкрила", — пригадує працівниця РАЦСу.
Ще одна пара молодят, розповідає Ольга, вирішила влаштувати тематичний розпис й прийшли у ДРАЦС в спортивних костюмах. Як сказала Ольга, в спортивних костюмах були не лише нареченні, а і їхні батьки та всі гості.
На період дії воєнного стану скасований місячний термін з дня подання заяви до дня реєстрації шлюбу. Тому, наречені можуть подати заяву та зареєструвати шлюб в один день. За словами Ольги, такою можливістю скористався один наречений. Чоловік вирішив влаштувати коханій сюрприз — зробити їй пропозицію. А у разі згоди, одразу одружитися.
"За задумом до відділу ДРАЦС вони прийшли вітати знайомих з одруженням. В одному залі наречений зробив пропозицію, коли кохана погодилась, вони перейшли в наступний зал, де їх очікували батьки та гості, і як результат, було зареєстровано шлюб", — сказала Ольга.
Також, як розповіла працівниця ДРАЦСу, трапляються випадки, коли наречені приходять на реєстрацію шлюбу зі своїми домашніми улюбленцями. Вони усі святково одягнені. Під час проведення весільної церемонії тварини знаходяться поруч із молодятами.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.