На Хмельниччині не ліквідують санаторії, де лікуються діти із ризиком захворюваності на туберкульоз

На Хмельниччині не ліквідують санаторії, де лікуються діти із ризиком захворюваності на туберкульоз

На Хмельниччині не ліквідують санаторії, де лікуються діти із ризиком захворюваності на туберкульоз
.

Не ліквідовуватимуть дитячі санаторії, де лікуються діти із ризиком захворюваності на туберкульоз. Так вирішили депутати Хмельницької обласної ради на останньому пленарному засіданні сесії, що відбулася 20 грудня. Нагадаємо, на сесію виносилося питання щодо ліквідації трьох дитячих санаторіїв Хмельниччини – двох спеціалізованих санаторіїв, де лікуються діти із ризиком захворюваності на туберкульоз у Кам’янці-Подільському та Маліївцях, і пульмонологічного санаторію у Великому Жванчику, що на Дунаєвеччині.

Рішення щодо ліквідації санаторіїв не прийняли, але, як каже депутат обласної ради від фракції "Самопоміч" Лілія Брухнова, така позиція депутатів популістська.

"Я особисто не дуже з цього втішаюся, тому що це додаткові 36 млн. з бюджету. Якщо би ми сьогодні (20 грудня - ред.) прийняли дане рішення, то тоді в термін до 1 квітня заклади би увійшли у цю реорганізацію, ну, і це не були би зайві кошти з бюджету. Якщо ж говорити про те, яке рішення ми прийняли, це рішення абсолютно популістське, тому що в бюджеті не має коштів на утримання цих закладів. Не в обласному бюджеті навіть. А в державному не передбачена дана послуга медична".

Вирішення питання ліквідації санаторіїв потребує звернення до Кабінету Міністрів України та Президента, вважає депутат обласної ради від партії "За конкретні справи" Наталія Вишневська.

"Мене тішить те, що весь депутатський корпус він єдиний, у тому був свідомий, що закривати заклади дитячі охорони здоров'я є неприйнятним. Але ми розуміємо, з іншого боку, що велике навантаження падає на обласний бюджет – 40 млн це не малі кошти, якщо говорити про ті дитячі навчальні заклади Тому я особисто звернулася до голови обласної адміністрації та голови обласної ради з вимогою включити у порядок денний на наступну сесію чергову питання щодо звернення до Кабінету міністрів, до президента України, щоб ці реформи проходили планово. Не можна різко так рубати, тому що це дуже велике навантаження на обласні бюджети, а страждати від цього буде медицина, освіта, культура".

Санаторіям пропонують розробити бізнес-проєкти та довести депутатам, що вони зможуть існувати без медичної субвенції, каже заступниця голови Хмельницької обласної адміністрації Світлана Павлишина.

"Колективи мають зрозуміти, що це справа їх самих разом із ОТГ, які перебирають на свій баланс майно. Маємо зрозуміти, що час для отаких, назвемо це бізнес-планів, так. Якби ми зуміли виправдати і довіру депутатів, і очікування громади і колективів, один, два, три таких бізнес-планів, з них який буде більш прийнятний, і більш буде цікавий, дійсно на наступній сесії постараємося це зробити, представити, але умова одна – в першу чергу ініціаторами мають бути колективи цих закладів".

Зберегти санаторій можна, - вважає завідуююча педагогічною частиною санаторію "Світанок" у Маліївцях Дунаєвецького району Лариса Похила.

"Ми ж не кажемо, щоб це був саме санаторій, можна ж змінити назву, зробити якийсь реабілітаційний центр, це ж не в назві справа. Просто, щоб залишилися ті діти, які потребують цього оздоровлення і догляду, і відповідно люди мали роботу".

Нагадаємо, колектив Малієвецького санаторію виступив проти ліквідації закладу. За словами лікаря-фтизіатра санаторію Леоніда Юня, в Хмельницькій області не буде кому надалі надавати протитуберкульозне профілактичне лікування дітям, які того потребують. Раніше в коментарі Суспільному лікар говорив, що у санаторії діти отримують спеціальне протитуберкульозне лікування – хіміопрофілактику.

На початок