Дитячі санаторії Хмельниччини змінили режим роботи

Дитячі санаторії Хмельниччини змінили режим роботи

Дитячі санаторії Хмельниччини змінили режим роботи
. ukrainaincognita

Чотири дитячих санаторії Хмельницької області, які раніше працювали цілий рік, перевели на сезонний режим роботи з квітня по вересень.

Таке рішення 24 вересня прийняли депутати Хмельницької обласної ради.

У 2021 році у визначений термін для оздоровлення дітей працюватимуть чотири дитячих санаторії області:

  • Староушицький обласний дитячий санаторій «Дністер» у Кам’янець-Подільському районі
  • Кам’янець-Подільський обласний дитячий спеціалізований санаторій
  • Великожванчицький обласний дитячий пульмонологічний санаторій у Дунаєвецькому районі
  • Обласний дитячий спеціалізований санаторій «Світанок» у селі Маліївці Дунаєвецького району

Що відомо

  • З 1 квітня 2020 року, у зв’язку з медичною реформою та відміною медичних субвенцій для обласних бюджетів, дитячі санаторії втратили державне фінансування. У пакеті медичних послуг, які фінансує наразі НСЗУ, послуги з оздоровлення не передбачені. Таким чином фінансування роботи санаторіїв перейшло на бюджет їх засновників. Засновником усіх дитячих санаторіїв Хмельниччини є обласна рада, яка не готова фінансувати функціонування санаторіїв у повному обсязі.
  • Наприкінці минулого року на сесію Хмельницької обласної ради виносилося питання щодо ліквідації дитячих санаторіїв області. Депутати його тоді не підтримали. Вдруге це питання готувалося на сесію, депутати чекали пропозицій від представників виконавчої влади Хмельниччини та не дочекалися. Тому питання закриття санаторіїв у порядок денний пленарного засідання не вносили.
  • З 1 квітня і до кінця 2020 року для функціонування дитячих санаторіїв виділили 16 мільйонів гривень з обласного бюджету. Через карантин там цьогоріч ніхто не оздоровлюється, тому бюджетні кошти вдасться зекономити.
На початок