Книги зі шрифтом Брайля: де у Хмельницькому є видання для людей з порушенням зору

Книги зі шрифтом Брайля: де у Хмельницькому є видання для людей з порушенням зору

У централізованій бібліотечній системі Хмельницької громади є 5 книг зі шрифтом Брайля та 18 примірників, надруковані великим шрифтом. Це твори дитячої тематики й шкільної програми.

Про це розповіла директорка централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади Тамара Козицька.

За її словами, видання для людей з порушенням зору отримали у 2021 році за програмою "Читай українською щодня". Відтоді у бібліотеках не було нових надходжень такої літератури.

"Книги для людей з повною і частковою втратою зору ми одержали вперше у 2021 році. У нас є тритомник творів Тараса Шевченка, надрукований шрифтом Брайля. Серед примірників для людей з частковою втратою зору, які опубліковані великим шрифтом, є Е. Портер "Полліана", Р. Кіплінг "Книга джунглів", Г.-Х. Андерсен "Казки", І. Багряний "Тигролови" та інші. Ці видання знаходяться у бібліотеці-філії № 12. Книги Т. Шевченка мають великий формат. Вони важкі й незручні для транспортування, тому з ними ознайомлюються у читальному залі", — пояснила Тамара Козицька.

Директорка централізованої бібліотечної системи каже, під час екскурсій до бібліотеки відвідувачам демонструють видання, надруковані шрифтом Брайля. Їм пропонують заплющити очі й відчути на дотик літери крапкової абетки. Крім книг для людей з порушеннями зору, у централізованій бібліотечній системі Хмельницької громади є інклюзивна література.

Діти з порушенням зору грають "Монополію", надруковану шрифтом у Хмельницькому
Діти з порушенням зору грають "Монополію", надруковану шрифтом Брайля, січень 2024, Хмельницький. Фото: Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка

"Якщо буде фінансування, плануємо закупити новинку серед інклюзивних видань — комікс "Серце шрифтом Брайля". Така література популярна серед дітей. На книжковому ринку не велика пропозиція інклюзивної літератури, через це така продукція дорого коштує", — розповіла Тамара Козицька.

З її слів, у центральній публічній бібліотеці й бібліотеках-філіях № 4, 10, 12 є вісім збірників оповідань "Terra інклюзія", де йдеться про те, як герої у різних обставинах намагаються жити повноцінно і без тих чи тих обмежень.

У Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т. Г. Шевченка повідомили, крім художніх книг, надрукованих шрифтом Брайля, мають настільні ігри, серед яких "Монополія". Книги з рельєфно-крапковим шрифтом є у бібліотеці Хмельницької обласної організації Українського товариства сліпих і Хмельницькій обласній універсально-науковій бібліотеці.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок