410 жителів Хмельниччини цього року скористалися ваучером на навчання. Це — державна програма, яку з 2013 року реалізує служба зайнятості.
Про це Суспільне Хмельницький розповів директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня.
Чверть здобувачів освіти за ваучером, каже Сергій Черешня, це вимушені переселенці.
Ольга Краснощок — студентка одного з хмельницьких вишів, навчається на психолога. До іспиту готується в обласній універсальній науковій бібліотеці, використовує книги, роздруківки, ноутбук і конспект.
"У мене завтра екзамен по клінічній психології й психодіагностиці, я готуюсь, тому що це важливий предмет і дуже цікавий для мене. У мене є один такий нотатник, я в ньому від початку навчання поки ще є місце пишу всі конспекти по всім абсолютно предметам, мені так зручно все мати в одному місці", — говорить Ольга Краснощок.
На психолога, розповіла Ольга Краснощок, навчається за державною програмою "Ваучер".

Хто може отримати ваучер на навчання сказав Сергій Черешня: "Основним критерієм є недосягнення пенсійного віку. А так, це повних 45 років і 15 років страхового стажу. Виключення — внутрішньо переміщені особи та інваліди, які можуть отримати одноразово ваучер без урахування страхового стажу і віку".
Кожен четвертий користувач ваучера — вимушений переселенець, каже Сергій Черешня. Серед них — Ольга Краснощок, яка у 2022 році вимушено переїхала до Хмельницького зі Слов’янська, куди приїхала через роботу з Умані, до якої у 2014 виїхала з рідного Донецька. Досвід незапланованих переїздів і робота з психологами, каже, спонукала самій стати психологом, аби позбутися травматичного досвіду, і допомогти в цьому іншим.
"Я почала більше помічати, що в людей це також є. І якщо допомогти людині це побачити, усвідомити й пропрацювати, якщо людина цього бажає, то життя людини буде набагато осмисленіше, щасливіше і здоровіше психічно, ментально, і це дуже класно. Мені хочеться і собі допомогти, і мені подобається людям допомагати", — сказала Ольга Краснощок.

Психолог, реабілітолог і фармацевт — професії, які мають найбільший попит серед здобувачів освіти за ваучером. Зі слів директора обласного центру зайнятості, обрати вони можуть зі 124 затверджених спеціальностей за будь-якою формою навчання.
"Ваучер — це документ, затвердженого зразка, який видається особі для отримання права на здобуття освіти, підвищення або перекваліфікації в закладах освіти, які є ліцензованими на території України. Один раз може особа цим скористатися. Вартість ваучера на сьогодні визначена, як 10 прожиткових мінімумів — 26 840 гривень", — сказав Сергій Черешня.
Зі слів Сергія Черешні, якщо сума ваучера не відповідає вартості навчання, то здобувач освіти може доплатити її, якщо вартість вища, або ж отримати меншу суму — у випадку нижчої вартості навчання.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.