На Хмельниччині перевіряють перевізників. Для чого і на що дивляться

На Хмельниччині перевіряють перевізників. Для чого і на що дивляться

перевірка укртрансбезпеки, 1 грудня 2023 рік
Інспектором Держслужби України з безпеки на транспорті перевіряють на хмельницькому автовокзалі №1 автобус, що здійснює перевезення людей за затвердженим маршрутом. 1 грудня 2023 рік. Фото: Діана Колеснік/Суспільне Хмельницький

Сьогодні, 1 грудня, на Хмельниччині стартували перевірки перевізників, які здійснюють перевезення людей та вантажів, щодо їх готовності до зимових поїздок. Інспектори Державної служби України з безпеки на транспорті перевірятимуть таксі, пасажирські автобуси та вантажівки.

Про це Суспільне Хмельницький розповів старший державний інспектор відділу державного нагляду (контролю) в Хмельницькій області Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Герасимчук.

Перша локація з перевірки перевізників на початку зими – автовокзал №1 міста Хмельницького. Тут зупиняються автобуси маршрутів внутрішньообласного, міжобласного та міжнародного значення.

На Хмельниччині перевіряють перевізників. Для чого і на що дивляться
Хмельницький автовокзал №1, звідки здійснюються внутрішньообласні, міжобласні та міжнародні перевезення. Фото: Діана Колеснік/Суспільне Хмельницький

Водій автобуса "Хмельницький — Шевченко" Олександр Шпичко говорить — до зими підготувався заздалегідь.

"Я так вважаю, що міняти резину, "перевзувати" машину, не потрібно чекати снігу. В тому сенсі, що температура тільки падає до нуля — обов’язково одразу потрібно перевзуватися, тому що літня гума втрачає свої властивості", — каже чоловік.

Зі слів водія автобуса "Понінка — Кам’янець-Подільський" Анатолія Назарчука, несвоєчасна підготовка транспорту до зими є причиною ДТП на дорогах.

"Якщо не "перевзутий", то можеш створити небезпеку для інших транспортних засобів, в яких все нормально. Головне — бути обережними на дорозі, не зловживати швидкістю", — каже водій автобуса.

На Хмельниччині перевіряють перевізників. Для чого і на що дивляться
Старший державний інспектор відділу державного нагляду (контролю) в Хмельницькій області Державної служби України з безпеки на транспорті Дмитро Герасимчук. Фото: Діана Колеснік/Суспільне Хмельницький

Перевірки, які розпочалися сьогодні, передбачають інспектування готовності до зими всіх транспортних засобів, які надають послуги з перевезень, каже інспектор Держслужби України з безпеки на транспорті Дмитро Герасимчук.

"Перевіряємо технічний стан транспортного засобу, наявність встановленої зимової гуми, комплектність транспортного засобу і відповідних документів. За порушення є адміністративна відповідальність. Згідно статті 38 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачені штрафи. Також водію чи власнику можуть винести припис чи призначити штраф за невиконання припису. Якщо виявляються якісь недоліки в транспортному засобі по його технічному стану, складаються відповідні матеріали", — каже Дмитро Герасимчук.

За його словами, минулого зимового періоду було зафіксовано одинадцять дорожньо-транспортних пригод за участю транспорту, що надає послуги з перевезень. З них шість з вини водіїв-перевізників та п'ять за їхньої участі. З початку 2023 року інспектори Держслужби України з безпеки на транспорті винесли у Хмельницькій області 1545 адміністративних постанов, за які передбачена сплата штрафу.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок