У Хмельницькій області у порівнянні з 2022 роком зменшилася кількість людей, які роблять закордонні паспорти. З початку повномасштабного вторгнення до середини жовтня минулого року в області закордонні паспорти оформили 74 тисячі 346 людей, цьогоріч на 22 тисячі менше.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла заступниця начальника відділу управління Державної міграційної служби України у Хмельницькій області Наталія Рожкова.
Хмельничанин Михайло прийшов забирати свій закордонний паспорт. Чоловік каже, паспорт громадянина України має паперовий. Закордонний робив уперше.
"Товариш запропонував на лікування мене відвести за кордон. Він мені допоміг оформити документи. Вже два тижні пройшло і я прийшов за паспортом", — розповів Михайло.
Як сказала Наталія Рожкова, з початку повномасштабної війни й до середини жовтня 2022 року в області закордонні паспорти оформили 74 тисячі 346 людей. Цьогоріч за той же період — 52 тисячі 227 людей.
У Хмельницькому відділі також менше цьогоріч людей, які оформляють закордонний паспорт, говорить заступниця начальника відділу Оксана Гладун.
"Минулого року орієнтовно 10 тисяч людей оформляли закордонні паспорти, цьогоріч — 9 тисяч, за такий самий період. Тобто на 10% зменшилася кількість охочих. Але, якщо брати по періодах, то, наприклад влітку, охочих було більше. Трішечки зменшилася кількість, тому що багато оформило закордонні паспорти в період 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення, люди масово їх оформляли", — сказала Оксана Гладун.
Одразу хоче поміняти внутрішній паспорт на ID-картку та виготовити закордонний 81-річна місцева жителька Марія Шпілевська. Це вже другий її паспорт для виїзду за кордон, його жінка робить, аби поїхати до рідних.
"Одночасно роблю паспорти, бо в старому українському — не правильно вказали дату народження, коли я минулий раз міняла паспорт. А закордонний роблю, бо там моя внучка, правнучка, можливо якось провідаю їх", — говорить Марія.
Одразу зробити два документи можна з квітня 2023, розповідає Оксана Гладун: "Скористатись цією послугою можуть ті, хто змінює прізвище, хто втратив документи, або в кого документи є непридатними. Часто військові звертаються до нас за цією послугою, часто звертаються переселенці та ті, хто оформляє вперше".
Оксана Гладун каже, якщо людина втратила документи, вона може оформити паспорти без них: "Люди, коли приходять до нас по втраті паспорта, вони пишуть заяву, де вказують серію і номер втраченого. Зараз у нас є доступ до баз і до баз ДРАЦС (ред. Державна реєстрація актів цивільного стану), також ми можемо звірятися з базою податкової. Якщо в людини є Є-документ, тобто в Дії, це ще спрощує процедуру".
Як розповіла заступниця начальника відділу управління міграційної служби в області Наталія Рожкова, ID-картку торік на Хмельниччині з початку повномасштабної війни до середини жовтня оформили майже 32 тисячі людей. Цьогоріч, за цей же період, на одну тисячу більше.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.