Перейти до основного змісту
Попит на дрова на Хмельниччині: де купувати, аби не стати жертвою шахраїв

Попит на дрова на Хмельниччині: де купувати, аби не стати жертвою шахраїв

Попит на дрова на Хмельниччині: де купувати, аби не стати жертвою шахраїв
Дрова краще купувати у лісництвах, які мають усі документи на деревину та відпускають дрова лише згідно офіційних розрахунків. Фото: Суспільне Хмельницький

Найбільшого попиту на дрова лісівники Хмельниччини очікують наприкінці жовтня, розповів Суспільне директор Подільського лісового офісу Василь Гончар. За його словами, від початку року на Хмельниччині вже реалізували 160 тисяч кубометрів дров, адже заготовляти їх лісівники рекомендували ще з весни. Скільки коштує кубометр дров зараз та як і де їх купувати, аби не потрапити на гачок шахраїв — дізнавалося Суспільне Хмельницький.

Житель села Самчики Володимир приїхав до місцевого лісництва купувати дрова. Він уже замовив трактор, аби перевезти до свого господарства 5-6 кубів дров на зиму.

Репортаж про продаж дров у Самчиківському лісництві

В Самчиківському лісництві нині реалізовують неколоті дрова, говорить лісничий Володимир Маркевич. За ціною вони дешевші, ніж колоті.

"Переважно це дрова твердої породи, оскільки в них є тепловіддача. На даний момент на навантажувальному майданчику — ясен, оскільки зараз проводиться вибірково-санітарна рубка саме ясенева", — каже Маркевич.

Попит на дрова на Хмельниччині: де купувати, аби не стати жертвою шахраїв
Житель села Самчики Володимир приїхав по дрова на зиму до місцевого лісництва. Фото: Суспільне Хмельницький

Лісничий показує наліпку зі штрих-кодом на деревині, що готова для реалізації. Це — засвідчення правомірної заготівлі та реалізації.

"Правоохоронні органи чи будь-які перевіряючі органи можуть зупинити транспорт, що перевозить дрова, і по цьому штрих-коду перевірити, коли був ліс прийнятий, де саме прийнятий, в який час і звідки він їде", — пояснює наявність наліпок на деревині лісничий.

Та показує накладну для транспорту, що видає лісництво при купівлі дров чи деревини.

"Це є основний документ на проїзд транспорту. В нього вводиться номер транспорту, який везе ліс, прізвище водія, номер водійського посвідчення і які дрова він везе", — додає Володимир Маркевич.

Попит на дрова на Хмельниччині: де купувати, аби не стати жертвою шахраїв
Вивезти дрова з лісництва можна як власним транспортом, так і замовити послугу з доставки дров просто під ворота домівки. Фото: Суспільне Хмельницький

За його словами, для населення є можливість і самовивозу дров з лісництва власним транспортом, і послуга з доставки дров у найближчі до лісництва населені пункти.

Наразі лісівники Хмельниччини до кінця місяця очікують найбільшого попиту на дрова, говорить директор Подільського лісового офісу Василь Гончар. За його словами, в області від початку року вже реалізували 160 тисяч кубометрів дров.

"Наразі середня ціна по філіях офісу – 1050 гривень з ПДВ за кубометр паливних дров. Є у нас ще для реалізації дрова колоті. Ціна на такі дрова коливається від 1700 до 2200 гривень за кубометр. З весни середню ціну на дрова ми не підвищували", — каже Василь Гончар.

Попит на дрова на Хмельниччині: де купувати, аби не стати жертвою шахраїв
Директор Подільського лісового офісу Василь Гончар обіцяє забезпечити цьогоріч дровами усіх бажаючих та усю соціальну сферу. Фото: Суспільне Хмельницький

Восени, зі зростанням попиту на купівлю дров, можуть активізуватись шахраї, що публікують оголошення з їх продажем в соціальних мережах, розповідає Суспільне речниця поліції Хмельницької області Інна Глега. За її словами, окремої статистики інтернет-шахрайств, пов’язаних саме з дровами, поліція не веде, проте випадки звернення громадян, яких обдурили на купівлі дров, восени минулого року фіксували. Цього року, каже Глега, таких звернень ще не було.

Попит на дрова на Хмельниччині: де купувати, аби не стати жертвою шахраїв
Сайт "ДроваЄ", на якому радять купувати дрова, аби не потрапити на гачок шахраїв. Фото: Суспільне Хмельницький

Директор Подільського лісового офісу Василь Гончар радить безпечно купувати дрова в інтернеті через сайт «ДроваЄ». Тут покупець, з його слів, може переглянути найближчі до нього лісництва, ціни та замовити дрова — неколоті або колоті з можливістю самовивозу або доставки. Також покупець може прийти особисто до найближчого лісництва, отримати рахунок та оплатити товар, каже Гончар. За його словами, лісівники Хмельниччини зможуть на цей опалювальний сезон забезпечити населення та соціальну сферу дровами в повному обсязі.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Топ дня
Вибір редакції
На початок