Перейти до основного змісту
Маніфест сталого миру презентували в Хмельницькому

Маніфест сталого миру презентували в Хмельницькому

Маніфест сталого миру презентували в Хмельницькому
Презентація маніфесту сталого миру у Хмельницькій міськраді, 6 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Маніфест сталого миру "Світ після нашої перемоги" презентували у Хмельницькому. За словами одного з його співавторів, політолога Костянтина Батозського, у цьому документі прописані ідеї, як унеможливити майбутню агресію Росії та забезпечити сталий мир на практиці не лише у Західній, але й у Центрально-Східній Європі – реалізувавши гасло "ніколи знову".

"Ідея його написання прийшла з двох боків. Перша – це запит військових з фронту, які хочуть унеможливити війну в майбутньому, які хочуть зробити все, що можна, для того, щоб їх діти ніколи у своєму житті не воювали з Росією. З іншого боку – є величезний запит з боку наших партнерів, в яких досі немає візії саме того, що треба робити з Росією. Ось ця формула проста, що не дамо Україні програти, і не дамо Росії виграти, це формула для маніпуляцій, для постійного зволікання з допомогою, для нескінченних дебатів, в той час, як ми спробували виписати конкретні кроки для того, що треба зробити з Росією, щоб унеможливити в майбутньому будь-яку агресію проти України. Ні у кого у світі, і, на превеликий жаль, у наших партнерів немає відповіді на питання, а що ж треба робити з Росією. Тому ми зробили перший крок для початку цієї дискусії",— розповів співавтор маніфесту сталого миру Костянтин Батозський.

Маніфест сталого миру презентували в Хмельницькому
Презентація маніфесту сталого миру, 6 жовтня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

В маніфесті сталого миру прописано два розділи дій, розповідає інший його співавтор, медіааналітик Олексій Ковжун. Перший розділ – покарання за скоєні злочини. Другий – кроки для унеможливлення повторення російської агресії.

"Ми розмовляли з військовими, які просили українських інтелектуалів подумати про те, як унеможливити наступну фазу війни. Як зробити так, щоб ця війна була останньою, щоб від Росії більше не надходила загроза для української держави, для української нації, і саме про це наш маніфест. Потім має бути дорожня карта, ми маємо визначити як саме це робити та хто це буде робити. І там вже далі – практичні кроки",— пояснив Олексій Ковжун.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Топ дня
Вибір редакції
На початок