На час воєнного стану спалювання сухостою на Хмельниччині можуть прирівнювати до диверсій. За це передбачена кримінальна відповідальність — позбавлення волі строком на 15 років, та навіть довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Про це розповіла Суспільному начальниця взаємодії з громадськістю та ЗМІ обласної Державної екологічної інспекції Наталія Сологуб.
З настанням осіннього періоду люди завершують роботи на присадибних ділянках. Тому в Держекоінспекції Хмельниччини нагадують про заборону спалювати листя, гілля, сухостій або сміття.
"За спалювання трави передбачена адміністративна відповідальність — штраф від 3060 грн до 6120 грн. Через пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів порушників каратимуть. Їм потрібно буде сплатити штраф від 4590 грн до 15300 грн", —зазначила Наталія Сологуб.
Крім того, каже, під час дії воєнного стану в Україні спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсій. За це можуть позбавити волі строком на 15 років, також передбачене довічне ув’язнення з конфіскацією майна, зазначає Наталія.
За її словами, спалювання сухостою дуже забруднює навколишнє середовище.
"При згорянні рослинних залишків у повітря вивільняються отруйні речовини, які можуть викликати у людини ракові захворювання. Через спалювання сухого листя також виникають пожежі",— пояснює посадовиця.
Якщо ви стали свідками підпалів, повідомляйте поліцію чи місцеву владу, закликають у Держекоінспекції.
Компостувати зелені відходи або самостійно їх вивозити на сміттєзвалище пропонують хмельничанам у підприємстві "Спецкомунтранс".
"Зелені відходи люди повинні компостувати. Потім компост можна використовувати як добриво. Чи самостійно вивозити на полігон твердих побутових відходів, де їх від населення приймають безкоштовно",— зазначив директор "Спецкомунтрансу" Олександр Зімін.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.