Десять сортів винограду вирощує на своїй присадибній ділянці хмельничанин Віталій Демянишин. За його словами це надранні, ранні та середньоранні сорти. Які з них найкраще вирощувати в кліматичних умовах Хмельницького та які роботи необхідно виконувати, щоб збирати гарні врожаї — розповів Суспільне Хмельницький.
Садівник Віталій Демянишин випробував у Хмельницькому виростити понад дві сотні різних сортів винограду. В себе залишив з десяток, які, на його думку, найкраще проявили себе в умовах міста.
"Ось цей сорт синього винограду — він приємний, смачний, і це – сорт-трудяга, який навіть після весняних пізніх заморозків все одно дає повторні пагони з гронами. Мало який сорт на таке здатний. А це сорт «Богатянівський». Він досить пізній для нашої зони. Були роки — два минулі роки, коли він і не дозрів нормально у нас, не набрав цукру. В цьому році більше сонечка, тепла, то він вже майже добрий. Ще побуде з тиждень-два і буде просто шикарний. Це – столові сорти. Вони мають крупну ягоду, крупну грону. І вони потребують догляду, потребують певних операцій, які є обов’язкові", — розповідає під час екскурсії своїм виноградником Віталій Демянишин.
За словами садівника, щоб збирати гарний врожай винограду столових сортів, потрібно обов'язково проводити осінню обрізку.
"При чому при обрізці, як правило, видаляється 80, а то й 90 відсотків всього, що ви бачите. Її краще виконувати якомога пізніше, десь в листопаді, коли вже повністю опаде чи обмерзне листя. Друга робота, яка є обов’язковою, щоб виноград можна було виростити — це літнє формування. Це і виламка зайвих пагонів у травні, і далі — підв’язка до гори по мірі їх росту, прищипування пасинків", — розповідає Віталій.
Крім того, каже садівник, виноград столових сортів потребує захисних обробок.
"На жаль, виноград дуже вражається хворобами. І вони здатні повністю знищити весь врожай винограду. Якщо ви збираєтесь вирощувати виноград і не хочете кропити, то можете навіть не збиратися вирощувати гарний виноград", — розповідає Віталій.
В кліматичних умовах Хмельницького, краще вирощувати надранні, ранні сорти і пробувати середньоранні сорти винограду, радить Віталій Демянишин. Більш пізні сорти, які називаються середніми, середньопізніми і пізніми, каже чоловік, дозрівають у нас дуже рідко.
Загалом на чотирьох сотках Віталій Демянишин, окрім винограду, вирощує понад тридцять видів рослин різних сортів.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.