Депутатка Хмельницької міськради з "Команди Симчишина" складе мандат. Хто буде замість неї

Депутатка Хмельницької міськради з "Команди Симчишина" складе мандат. Хто буде замість неї

Депутатка Хмельницької міськради з "Команди Симчишина" складе мандат. Хто буде замість неї
Депутатка Хмельницької міської ради від політичної партії "Команда Симчишина" Анна Маєвська. Фото: Facebook/Анна Маєвська

Депутатка Хмельницької міської ради від політичної партії "Команда Симчишина" Анна Маєвська вирішила достроково скласти свої депутатські повноваження. Це вона підтвердила Суспільному Хмельницький.

За її словами, рішення про складання нею депутатських повноважень буде розглянуте на найближчій сесії Хмельницької міської ради.

"Поки це рішення не коментуватиму. Усе буде на сесії", —сказала Анна Маєвська.

Згодом Маєвська розмістила пост на своїй сторінці у Facebook, в якому зазначила, що йде з політики.

"Дякую людям, які були поруч, людям, які навчили мене бути сильною і попри все відстоювати свої переконання. Попереду багато проєктів, роботи та волонтерки, бо кожен фініш - то по суті старт", — написала депутатка.

Замість Анни Маєвської до Хмельницької міської ради може зайти хмельницький бізнесмен Андрій Кветко, який є наступним у рейтинговому списку партії "Команда Симчишина". Про це повідомив Суспільному голова Хмельницької міської територіальної виборчої комісії Віталій Швед.

Депутатка Хмельницької міськради Анна Маєвська складе мандат. Хто буде замість неї
Андрій Кветко уже двічі був депутатом Хмельницької міської ради. Фото: газета "Є"

За словами керівника депутатської фракції "Команда Симчишина" у Хмельницькій міській раді Віталія Підгайчука, вони розглянули заяву своєї колеги Анни Маєвської та вирішили її підтримати.

"Маєвська не встигає займатися депутатством, бо зараз у неї дуже багато часу забирає волонтерство. Оскільки вона хоче бути ефективною, то мусіла обирати щось одне — волонтерство або депутатство. Нам, звісно, шкода втрачати такого депутата, але вона, як на мене, правильно розставила пріоритети", — каже Підгайчук.

За словами Віталія Підгайчука, згідно виборчого законодавства депутатом замість того, який вибув, стає наступний у списку.

"За Андрія Кветка голосували люди, він теж набрав певну кількість голосів, тож якщо він не відмовиться від мандата, то після процедури складання депутатських повноважень діючим депутатом, він займає його місце. Так каже закон, і це не залежить від рішення депутатського корпусу ради будь-якого рівня", — пояснив Віталій Підгайчук.

Хто такі Анна Маєвська та Андрій Кветко

Анна Маєвська була членом політичної партії "Свобода" майже з перших днів її існування на Хмельниччині. Разом з іншими "свободівцями", брала активну участь у подіях Революції Гідності. Восени 2020 року, перед місцевими виборами, доєдналася до "Команди Симчишина" та була вперше обрана депутаткою Хмельницької міської ради від виборчого округу №5 (Південно-Західний мікрорайон міста). У Хмельницькій міській раді Анна Маєвська працювала у комісії з питань роботи житлово-комунального господарства, приватизації та використання майна територіальної громади.

Андрій Кветко відомий у Хмельницькому як бізнесмен, що пов'язаний із будівельною галузю. Він уже двічі обирався депутатом Хмельницької міської ради: у 2010 році від політичної партії "Батьківщина", а у 2015 – від партії "Європейська солідарність". У 2020 році балотувався до Хмельницької міськради від "Команди Симчишина", але, згідно рейтингового голосування, йому не вистачило голосів, аби зайняти місце у раді.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок