На Хмельниччині парафіян ПЦУ не пускають в храм віряни УПЦ (МП)

На Хмельниччині парафіян ПЦУ не пускають в храм віряни УПЦ (МП)

Оновлено
На Хмельниччині парафіян ПЦУ не пускають в храм віряни УПЦ (МП)
Віряни біля Свято-Воскресенської церкви у місті Красилів 25 червня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Віряни УПЦ (МП) перешкоджають релігійній громаді Свято-Воскресенської церкви у місті Красилів, які зібрались для першого богослужіння українською. Про це Суспільному Хмельницький розповів очевидець Максим, який нині перебуває біля храму.

За його словами, станом на 17:00 прихильники УПЦ стоять на колінах перед входом до церкви та моляться. За ворітьми з плакатами стоять прихильники ПЦУ й скандують "Геть московського попа". В цей час у місті лунають церковні дзвони.

Парафіяни ПЦУ біля воріт Свято-Воскресенської церкви у Красилові тримають плакати "Геть московського попа", 25 червня 2023
Парафіяни ПЦУ біля воріт Свято-Воскресенської церкви у Красилові тримають плакати "Геть московського попа", 25 червня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

До красилівської Свято-Воскресенської церкви 25 червня приїхали священники ПЦУ з Хмельницького і близько 17:30 провели молебень біля воріт храму.

На територію вірян ПЦУ не пустили, через це, як розповіла Красилівська міська голова Ніла Островська, парафіяльна рада Православної церкви України красилівського Свято-Воскресенського храму звертатиметься до суду.

"Зафіксовано те, що добровільно не було звільнено приміщення. В присутності представників поліції, правоохоронних органів 25 червня складено відповідний акт і парафіяльною радою готується звернення до суду. Тоді вже Виконавча служба буде це все здійснювати", — сказала Суспільному Хмельницький Красилівська міська голова Ніла Островська.

23 червня у цьому храмі вигуками “Ганьба!” віряни УПЦ (МП) зустріли ревізійну комісію, яка мала інвентаризувати майно парафії. Комісію тоді супроводжували військові. Обурені вигуки на їхню адресу нині розповсюджуються соцмережами із некоректними коментарями: начебто віряни московського патріархату ганьбили родину і побратимів загиблого захисника, якого відспівували у храмі.

Голова зборів парафіяльної ради церкви Наталія Свистун Суспільному Хмельницький розповіла: “В п’ятницю, 23 червня, ревізійна комісія прийшла до Свято-Воскресенського храму провести інвентаризацію майна, були залучені військові. Не велика кількість парафіян МП прибігла з образами на адресу членів комісії. Пізніше, при виході з території храму військових, ці віряни скандували “Ганьба!”, що і є на відео. Але це не був похорон, це ревізійна комісія приходила виконати свою роботу”.

Офіційну позицію що відео Хмельницька єпархія УПЦ (МП) опублікувала сьогодні, 25 червня, через два дні після події.

Там підтвердили, що відспівування у храмі не було. А вхід ревізійної комісії ПЦУ до храму називають спробою рейдерського захоплення.

"Повідомляємо, що найближчим часом до правоохоронних органів буде подана заява про злочинне проникнення на територію храму невідомих людей зі зброєю", — йдеться у повідомленні Хмельницької єпархії УПЦ (МП).

Перехід Свято-Воскресенської церкви до складу ПЦУ розпочався 10 квітня і завершився 30 травня 2023 року, сказала Ніла Островська.

Віряни ПЦУ зібрались біля красилівського храму Різдва Христового, аби провести збори релігійної громади про перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ. 25 червня 2023 рік
Віряни ПЦУ зібрались біля красилівського храму Різдва Христового, аби провести збори релігійної громади про перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ. 25 червня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Близько 18:30 понад сто парафіян ПЦУ поїхали в інший храм УПЦ (МП) Красилова — церкву Різдва Христового, розповіла місцева учасниця зібрання Вікторія. У цій церкві сьогодні, 25 червня, провели збори релігійної громади про перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ. Віряни ПЦУ одноголосно проголосували "за" перехід. Зібрання завершилось близько 19:00.

Що відомо про перехід Свято-Воскресенського храму з УПЦ (МП) до ПЦУ

  • В Красилові 10 квітня понад 1500 членів релігійної громади проголосували за перехід Свято-Воскресенського храму з УПЦ (МП) до ПЦУ.
  • На територію церкви учасників зборів не пустили парафіяни УПЦ (МП).

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок