Відтепер послуга “Вільна мама” працюватиме у віддалених від центру мікрорайонах. А саме – у чотирьох філіях Централізованої бібліотечної системи Хмельницької тергромади. Про це Суспільному розповіла координаторка громадської організації "Жіночий хаб" Вікторія Пархомець. За її словами, з трьох розширили до семи локацій.
Галина Жукова із Запоріжжя до Хмельницького переїхала рік тому. Каже, послугою "Вільна мама", користується не вперше.
"Подруга скинула телеграм-канал, я побачила інформацію, мене зацікавило, бо це вільний для мене час. Та й дитині буде тут цікавіше, ніж сидіти вдома. Вони там ліпили, малювали, в неї з`явилися нові подружки", — ділиться враженнями переселенка із Запоріжжя.
Для кожної вікової категорії дітей у "вільній мамі" розроблені відповідні заняття, каже волонтерка Вероніка Савчук.
"Якщо до нас приходять діти молодшого шкільного віку, ми з ними граємось у рухливі ігри, проводимо руханки, малюємо, вирізаємо, майстер-класи проводимо. Якщо приходять діти шкільного віку, ми приносимо додатковий матеріал, який базується на школу, щоб вони не забували навчальний матеріал за літо, елементарні речі шкільної програми", — каже волонтерка Вероніка Савчук.

Послуга "Вільна мама" реалізовується з 2022 року, розповідає координаторка громадської організації "Жіночий хаб" Вікторія Пархомець.
"У 2023 році ми взяли участь у конкурсі "Громадські ініціативи" і виграли кошти на облаштування чотирьох приміщень бібліотек. Ми запустилися у мікрорайоні Ракове, 14 бібліотека, також діє група на Озерній — це 8 бібліотека, а також на Львівському шосе в бібліотеці 11. І таким чином, ми сподіваємось, що зможемо розширити такі послуги. Бо ми розуміємо, що віддалені мікрорайони поза увагою таких великих проєктів", — розповідає Вікторія Пархомець.
Завідуюча бібліотекою номер 12 Тетяна Любенчук каже, одразу погодилась на відкриття у книгозбірні локації для послуги "Вільна мама".

"Ми брали участь у проєкті "Вільно хаб", де працювали з дітками переселенцями й нашими місцевими. Тобто, досвід в нас вже є, приміщення нам дозволяє проводити роботу. І, як дитяча бібліотека, ми маємо певний матеріал, маємо певні напрацювання. В нас є іграшки, книжки, ігри настільні", — пояснює Тетяна Любенчук.
Головна мета проєкту, говорить Вікторія, вивільнення часу для мам внутрішньопереміщених осіб. Для них ця послуга є безоплатною.
"Не всі приїхали з родичами, не всі можуть залишити дитину на бабусь. Тому ми розуміємо, наскільки це важливо для мам. Але ще одна мета проєкту — це інтеграція дітей ВПО. Ми хочемо, щоб приїжджі дітки знайшли тут друзів. На одне заняття ми можемо прийняти не більше шести дітей віком від чотирьох до шести років. Ті приміщення, де ми працюємо, розраховані на шістьох дітей", — каже Вікторія Пархомець.
За словами, координаторки проєкту Вікторії Пархомець, за півтора року реалізації проєкту, послугою "Вільна мама" скористалися 180 людей.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.