У Кам'янці-Подільському бригада Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб провела виїзну вакцинацію людей. Усі охочі мали змогу у вакцинобусі отримати щеплення від COVID-19, дифтерії та правця. За словами заступниці генерального директора центру Наталії Ткачук, за три години роботи у вакцинобусі щепилися понад пів сотні кам'янчан.
Такий виїзд за межі Хмельницької громади, розповіла Суспільному Наталія Ткачук, організували вперше. Крім вакцинації, каже, місцеві медики проводили й інші маніпуляції просто неба: міряли перехожим артеріальний тиск, зріст, масу тіла, рівень глюкози в крові, тестували на ВІЛ та гепатити В і С.
Кам'янчанин Вадим Мендерецький у акцинобус прийшов вакцинуватися вчетверте від COVID-19. Чоловік каже: перед цим у нього було три вакцинації, прийшов на четверту, бо вірить в науку та медицину.
Від COVID-19 щеплюють вакциною CoronaVac. Мають також вакцини для профілактики захворюваннь на дифтерію та правець. Заступниця генерального директора обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Ткачук каже: не всі дорослі знають, що від цих хвороб потрібні щеплення кожні 10 років, починаючи від 16-ти років.
"Якщо брати доросле населення, то від 20 до 30 відсотків людей після 16-ти років не щеплюються від дифтерії та правця. В різних регіонах рівень щеплень коливається, хоч він має бути 100 відсотків", — каже Наталія Ткачук.
За її словами, вакцинація загалом значно уповільнилася за останній рік.
"Є об'єктивні причини: війна, COVID... У багатьох батьків був страх, щоб не щеплювати дітей, боялися везти. Потім десь діти були на виїзді. Були перебої і з вакциною", — каже Наталія Ткачук.
На рівні Міністерства охорони здоров'я, зі слів Наталії Ткачук, вирішують, чи допускати дітей до навчання без обов’язкових щеплень. І не тільки від дифтерії чи правцю, а й від кору.
"Якщо тільки щось стається, тоді біжимо щеплюватись. Тобто, на упередження мало хто працює. Тому, в принципі, ми і ці виїзди проводимо, щоб люди знали, що це треба робити наперед, не чекати спалаху якоїсь інфекції. Випадки кору реєструються, і ми боїмося, щоб не виникла епідемія", — розповідає заступниця директора обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Із її слів, в Україні були перебої з постачанням вакцини від кору, паротиту і краснухи, та до кордону вже приїхала перша партія. Батькам медики роздають щоденники щеплень та розповідають про важливість вакцинації.
"На сьогоднішній день ми отримуємо вакцини для дітей тільки від ЮНІСЕФ і Всесвітньої організації охорони здоров'я", — розповідає Наталія Ткачук.
З її слів, за три години роботи в вакцинобусі щепилися понад пів сотні кам'янчан.
На локації біля стоянки вакцинобусу місцеві медики міряють перехожим артеріальний тиск, зріст, масу тіла, рівень глюкози в крові, тестують на ВІЛ та гепатити В і С.
Кам'янчанка Людмила каже: забула, коли була в поліклініці, і якби не проходила тут випадково, не робила б жодних вимірів та аналізів ще довгий час.
"Зріст, вагу перевірила і на цукор здала аналіз. Гарно все організовано. От ми йшли і випадково вирішила перевірити ", — каже жінка.
За словами заступниці генерального директора Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталії Ткачук, вакцинобус і надалі виїжджатиме у громади за попередньою домовленістю. Наразі такі уже є з Красилівською та Деражнянською громадами.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.