Унікальний експонат: Нетішинський музей отримав в дарунок проєкт Конституції України

Унікальний експонат: Нетішинський музей отримав в дарунок проєкт Конституції України

Унікальний експонат: Нетішинський музей отримав в дарунок проєкт Конституції України
. Фото: Інформаційний центр ХАЕС.

Нетішинський краєзнавчий музей поповнився унікальним експонатом. В дарунок від колишнього директора Хмельницької атомної електростанції Миколи Дудченка музею передали проєкт Конституції України, датований 15 червня 1996 року.

На ньому стоять підписи таких вже історичних постатей, як Михайла Сироти, Володимира Стретовича, Івана Зайця, Вадима Гетьмана та інших.

Про це повідомляють у інформаційному центрі Хмельницької АЕС.

На проєкті Конституції України стоять підписи 30 народних депутатів, які входили до Тимчасової спеціальної комісії з її доопрацювання. Фото: Інформаційний центр ХАЕС.
На проєкті Конституції України стоять підписи 30 народних депутатів, які входили до Тимчасової спеціальної комісії з її доопрацювання. Фото: Інформаційний центр ХАЕС. Фото: Інформаційний центр ХАЕС.

«Сьогодні Микола Дудченко на пенсії. Колишній очільник ВП ХАЕС та народний депутат України другого скликання мешкає у мальовничому селі на Житомирщині. Перебираючи свої записи та архівні матеріали, він натрапив на документ, який вважав за потрібне передати у Нетішинський міський краєзнавчий музей. Зовні це нічим не примітний зшиток аркушів формату А4 друкованого тексту. Та це унікальний історичний документ - проєкт Конституції України, який був схвалений Тимчасовою спеціальною комісією з його доопрацювання. Комісія під головуванням Михайла Сироти була створена 5 травня 1996 року, про що свідчить відповідна Постанова Верховної Ради України, і налічувала вона майже 30 депутатів з різних фракцій, серед яких був і Микола Дудченко. Підписання 15 червня 1996 року проекту Конституції увікнуло зелене світло для її розгляду в парламенті. І вже 28 червня 1996 року було прийнято нову Конституцію України», - ідеться в повідомленні інформаційного центру ХАЕС.

За повідомленням, унікальний документ Нетішинському краєзнавчому музею передав нинішній директор Хмельницької атомної електростанції Андрій Козара під час нещодавнього відвідування музею міста атомників.

Читайте також

На початок