На акції в підтримку військовополонених у Хмельницькому зібралися 30 учасників

На акції в підтримку військовополонених у Хмельницькому зібралися 30 учасників

На акції в підтримку військовополонених у Хмельницькому зібралися 30 учасників
. Суспільне Хмельницький

Підтримати українців, які перебувають у російському полоні, сьогодні на акцію "Поверніть Героїв додому" в Хмельницькому прийшли близько 30 містян. Також приїхала родина з Броварів, розповіла Суспільному координаторка акції Леся Стебло. Мирною ходою вони пройшли до кінотеатру Шевченка, скандуючи патріотичні гасла.

Близько 30 містян прийшли сьогодні на акцію-підтримку українців, які перебувають у російському полоні, "Поверніть Героїв додому" в Хмельницькому, розповіла її координаторка Леся Стебло. У руках вона тримає плакат з написом "Поверніть Азов з полону" і говорить про значення акції, на яку разом з іншими виходить щоп’ятниці, починаючи з 19 серпня минулого року: "Ми сьогодні не маємо бути байдужими, суспільство не має забувати, якою ціною виборюється воля і незалежність України".

Втретє приїхала на акцію у Хмельницький з Броварів Тетяна, яка чекає на визволення з полону 22-річного сина-азовця. Його, каже, не бачила від грудня 2021 року, і не чула від 9 травня 2022 року: "17 травня він написав повідомлення, що "все буде добре, довго не буде зв’язку, але дійсно все добре, не хвилюйся, я вас люблю, і пишаюся своїми батьками", і більше я про нього нічого не чула, тільки завжди від обміняних".

Про "азовців" потрібно говорити, щоб про них не забувало суспільство, кажуть учасники акції.
Про "азовців" потрібно говорити, щоб про них не забувало суспільство, кажуть учасники акції. Суспільне Хмельницький

Сина Тетяни бачили в полоні 18 січня, про що їй, каже, повідомили 7 квітня: "Це для матері, яка не знала, де він, що, і чи живий – звістка, від якої я плакала".

Також на акції вшанували пам'ять героя російсько-української війни Богдана Демчука, який загинув 29 квітня минулого року, розповіла координаторка акції Леся Стебло.

Дружина загиблого Богдана Демчука з сином прийшли віддати йому шану...
Дружина загиблого Богдана Демчука з сином прийшли віддати йому шану... Фейсбук/Надія Демчук

"Хочеться запам’ятати його таким світлим, таким яскравим, тому що в нього позивний "Вогник". Щоразу, коли ми проводимо акцію, ми проходимо біля його світлини, тому що на кубах, які розташовані на Проскурівській, є світлина Богдана Демчука, і світлини тих, кого вже немає, і його друзів. Наш обов’язок – залишити в пам’яті його, його побратимів та історії всіх тих людей доброї волі, хлопців і дівчат, які віддали життя за нас з вами. І наш обов’язок – завершити ту титанічну боротьбу, яку вони розпочали".

Наступна акція "Поверніть Героїв додому" в Хмельницькому запланована на 5 травня.

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • Хмельниччина: родина загиблого просить підписати петицію про нагородження званням Герой України
  • Хмельницький "Музей еволюції мін" налічує 4,5 тисячі експонатів та єдиний в Україні

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок