У Хмельницькій тергромаді прибирають цвинтарі до поминальних днів

У Хмельницькій тергромаді прибирають цвинтарі до поминальних днів

У Хмельницькій тергромаді прибирають цвинтарі до поминальних днів
. Фото: Суспільне Хмельницький

28 кладовищ обслуговує Хмельницька міська ритуальна служба, розповів Суспільному начальник Сергій Бортник. Каже, з настанням тепла, працівники служби одразу беруться за прибирання кладовищ до поминальних днів.

Що входить в їхні обов’язки – дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Житель Давидковець Хмельницької тергромади Микола Вдовін прийшов на кладовище, аби прибрати на могилах родичів. Каже, робить це регулярно.

"Коли великі свята, тоді прибираю. Могил в мене тут, напевно 16. Ну бабусі, дідусі, прабабусі, батько, мама. Беру бензопилкою обкошую все, прибираю, потім трішки землю розпушую. Жінка має приїхати квіти посадити", — розповідає Микола Вдовін.

Чистоту на кладовищі, каже Микола Вдовін, наводять й комунальники.

"Машина, трактор, дві машини прибирають, є наглядач. Населення Давидковець не ображається", — каже чоловік.

Міська ритуальна служба прибирає на Давидковецькому кладовищі
Міська ритуальна служба прибирає на Давидковецькому кладовищі. Фото: Суспільне Хмельницький

У міській ритуальній службі, яка у чистий четвер прибирає на Давидковецькому кладовищі, Олег працює водієм. Розповідає, що входить в його обов’язки.

"Вивезення сміття на сміттєзвалище, також підвозимо землю, де люди підсипають могили. Можемо за один день все кладовище прибрати, можемо за два дні. Залежить від техніки, яке працює на кладовищі", — каже водій ритуальної служби.

Працівники міської ритуальної служби всього обслуговують 28 цвинтарів, каже її начальник Сергій Бортник. Усі їх повинні прибрати до поминальних днів.

Працівники міської ритуальної служби всього обслуговують 28 цвинтарів. Усі їх повинні прибрати до поминальних днів
Працівники міської ритуальної служби всього обслуговують 28 цвинтарів. Усі їх повинні прибрати до поминальних днів. Фото: Суспільне Хмельницький

Аби все встигнути, роботи розпочинають із настанням тепла.

"Тільки сніг сходить і ми починаємо готувати кладовища: розчищати, вивозити сміття до провідної неділі, а також завозити землі, щоб люди могили підсипали, завозити води на кладовище, де немає", — розповідає Сергій Бортник.

Погодні умови впливають на якість та швидкість прибирання цвинтарів, говорить Сергій Бортник.

У ритуальній службі закликають хмельничан не забувати про могили рідних та приходити їх прибирати
У ритуальній службі закликають хмельничан не забувати про могили рідних та приходити їх прибирати. Фото: Суспільне Хмельницький

"Цього року в нас з погодними умовами трохи біда, оскільки затяжна весна, дощі. Є такі кладовища, куди ми не можемо заїхати своєю комунальною технікою, а якщо заїдемо, то не можемо виїхати вже звідти. Тому цього року погодні умови трохи підвели", — пояснює начальник ритуальної служби.

За словами Сергія Бортника, жителі громади на кладовищах стали більше використовувати живих квітів, замість штучних. Та просить не забувати про могили рідних і приходити їх прибирати.

Читайте також

  • Понад 2000 Великодніх пасок хмельничани відправлять військовим

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок