Канада фінансує навчання швейній справі жінок-переселенок у Хмельницькому

Канада фінансує навчання швейній справі жінок-переселенок у Хмельницькому

Канада фінансує навчання швейній справі жінок-переселенок у Хмельницькому
. Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому 20 жінок навчаються на швачок у центрі професійно-технічної освіти сфери послуг у межах проєкту "Підтримка економічного розвитку жінок і внутрішньо переміщених осіб в Україні". Навчання для них безкоштовне, його оплачує Канада, розповіла заступниця директора з навчальної роботи державного навчального закладу Олена Загородня. Проєкт працює в кількох містах України.

Як відбувається навчання, дізнавалися кореспонденти Суспільного Хмельницький.

Олена Вербицька безкоштовно навчається шиттю на курсах у Хмельницькому центрі професійно-технічної освіти сфери послуг. Через повномасштабну війну жінка переїхала із Запорізької області в Хмельницький, де вирішала опанувати нову професію: "Я з окупованої території, де зараз йдуть запеклі бої. Ми не знаємо, чим все закінчиться. Тому планую, можливо, відкрити свою справу. Освоїли пошив фартухів, те, як зробити кишеню, як обробити верх".

На курсах навчаються 20 жінок за програмою "Швачка", їх розподілили на дві групи, розповідає старший майстер Тетяна Герасимчук. За її словами, попередньо пройшли теорію дистанційно, зараз розпочали практику, яка триватиме три тижні: "Починаємо ми від простих операцій: опановують машинні роботи, ручні роботи, вивчають виготовлення фартуха, постільної білизни, обробку основних вузлів і вже закінчують такою заліковою роботою як виготовлення спідниць".

Учениці вже освоїли та закріплюють знання з пошиву фартухів.
Учениці вже освоїли та закріплюють знання з пошиву фартухів. Суспільне Хмельницький

У межах проєкту "Підтримка економічного розвитку жінок і внутрішньо переміщених осіб в Україні" навчають жінок, які вимушено переїхали із регіонів, де йдуть бойові дії або наближених, розповідає заступниця директора з навчальної роботи державного навчального закладу "Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг" Олена Загородня.

"Це внутрішньо переміщені особи, жінки з сільської місцевості, жінки, які мають там проблеми із працевлаштуванням. Сам проєкт був ініційований Канадською фундацією економічного розвитку у співпраці з всеукраїнським фондом, благодійним фондом "Горєніє" за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади", — каже Олена Загородня.

Після закінчення навчання жінки отримають сертифікат за професією "Швачка", каже Тетяна Герасимчук. За її словами, виробниче навчання триває 6 годин на день, матеріали та інструменти закупили в межах проєкту: "Ножиці, тканина, яка нам потрібна для виготовлення постільної, столової білизни і тканина для спідниць були закуплені благодійною організацією, з якою був підписаний договір, і в ньому прописана оплата наших викладачів".

Майстер виробничого навчання Вікторія Григоренко розповідає, що навчаються шиттю жінки різного віку: "Від 30 до 45 років, в середньому. Навичок особливих не мали. Єдине, що дехто під час навчання в школі на уроках праці мали якісь певні початкові навички. Зараз засвоюємо фактично з нуля професію".

Ножиці, тканину та інші необхідні для пошиву матеріали закупила благодійна організація.
Ножиці, тканину та інші необхідні для пошиву матеріали закупила благодійна організація. Суспільне Хмельницький

Вимушена переселенка Світлана Дунаєва вирішила скористатися нагодою і навчитися шити. Можливо, каже, піде працювати за новим фахом, та й для себе зайвим не буде.

Адміністраторка Всеукраїнського благодійного фонду "Горєніє" Дар’я Коновалова розповіла, що проєкт в Україні, крім Хмельницької, діє ще у Харківській, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Львівській та Київській областях. За її словами, визначилася необхідність у сфері легкої промисловості, оскільки вбачається дуже великий розвиток та необхідність розвитку даної сфери. Донор, каже адміністраторка, оплачує витрати в межах проєкту і жінкам після закінчення навчання допомагають знайти роботу: "У нас є партнери, з якими ми взаємодіємо. Це можуть бути і великі, і середні, і малі підприємства. Стосовно власної справи, ми також усіх бажаючих навчаємо. Це тонкощі юридичної сфери, бухгалтерського обліку, маркетингова складова".

Такий проєкт, каже Дар’я Коновалова, діятиме до кінця 2024 року.

Читайте також

  • На Хмельниччині побільшало сонячних станцій: хто встановлює та як це зробити
  • Хмельниччина — у четвірці пілотних областей з реалізації Швейцарсько-українського проєкту
  • Сім міст Хмельниччини отримали статус "непрозорих" під час війни — дослідження Transpаrent Сities

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок