У Хмельницькому продовжують описувати майно Свято-Покровського кафедрального собору. Що далі

У Хмельницькому продовжують описувати майно Свято-Покровського кафедрального собору. Що далі

У Хмельницькому продовжують описувати майно Свято-Покровського кафедрального собору. Що далі
. Фото: Суспільне Хмельницький/Ілюстративне

Комісія новообраної парафіяльної ради Свято-Покровського кафедрального собору Хмельницького продовжує описувати майно релігійної громади. Волонтер й депутат міської ради Віталій Підгайчук розповів Суспільному, що в неділю, другого квітня, комісія працювала до опівночі, але встигла описати лише невелику частину майна соборного комплексу, в який входять храм, адмінбудівлі, гаражі й угіддя. Решту — опечатали.

Рухоме й нерухоме майно Свято-Покровського соборного комплексу цілодобово охороняють поліцейські. Голова парафіяльної ради Юрій Смаль каже, що це необхідно для того, щоби священники й парафіяни УПЦ не забрали цінні речі та образи.

"Частина тут стоїть, хоче речі забрати. Не знаю, як вони вчора звідси втікали. Наступний крок — це юридичне оформлення, оскільки перебували в одній юрисдикції, а зараз ми маємо перевести через обласну військову адміністрацію й управління юстиції зміну підпорядкування", — розповів Юрій Смаль.

У Хмельницькому продовжують описувати майно Свято-Покровського кафедрального собору.
У Хмельницькому продовжують описувати майно Свято-Покровського кафедрального собору. Фото: Суспільне Хмельницький

Віталій Підгайчук каже, що комісія описувала майно вчора до опівночі, та його надто багато. Крім самого храму, ще кілька адміністративних будівель, гаражі та земля, яка належить релігійній громаді УПЦ і це планують змінити, додав депутат.

"Ми почали помаленьку забирати ті земельні ділянки, які у них є в постійному користуванні, але я думаю, що крапку по усіх таких об’єктах на території Хмельницької об’єднаної територіальної громади поставимо вже найближчим часом. Сьогодні-завтра, я думаю, точно буде сесія, на якій ми це все узгодимо, є юридичні питання, треба все підготувати, щоб правильно провести", — каже Віталій Підгайчук.

Релігійна громада Свято-Покровського собору разом з іншими влітку 2022 року написала заяву про вихід з УПЦ московського патріархату та створили незалежну релігійну громаду, каже директорка департаменту інформаційної діяльності, культури та релігій обласної військової адміністрації Інна Михайлова.

"Минулого літа вони здійснили перереєстрацію свого статуту і вийшли з московського патріархату. З 24 лютого 2022 року в нас 170 громад вийшли фактично з підпорядкування колишнього московського патріархату. Більша частина перереєструвалася в ПЦУ і ще одна частина — в незалежні церкви", — говорить Інна Михайлова.

За словами Віталія Підгайчука, вихід з підпорядкування московського патріархату був фіктивним, а хмельничани не раз скаржилися, що богослужіння в соборі правлять російською. Та каже: священники Свято-Покровського могли б продовжувати службу в храмі, коли громада перейде в ПЦУ та для цього їм слід змінити своє ставлення до України й українців.

"Чого вони чекали? Поки їх люди вже на вилах починають виносити? Я не думаю, що це матиме якесь певне сприйняття і не думаю, що вони загалом навіть зможуть займатися своєю діяльністю надалі", — сказав Віталій Підгайчук.

Продовжують описувати рухоме й нерухоме майно соборного комплексу, в який входять храм, адмінбудівлі, гаражі й угіддя.
Продовжують описувати рухоме й нерухоме майно соборного комплексу, в який входять храм, адмінбудівлі, гаражі й угіддя. Фото: Суспільне Хмельницький

Священник Свято-Покровського собору Олександр Рибчинський розповів: "Наразі на території собору комісія все опечатує: і будинок архієрея, і всі приміщення, виселяють його, а ми допомагаємо збирати речі. Священникам не дозволили забрати особисті речі, поки що тільки владиці. Я нічого не знаю, яка буде ситуація, треба питати архієрея. Дали йому певний час, щоб він свою пропозицію склав, сьогодні-завтра буде зрозуміло".

Зі слів Юрія Смаля, громада наразі готує документи для зміни конфесійної приналежності. Яких потрібно вісім, каже Інна Михайлова.

"Таку перереєстрацію здійснює обласна військова адміністрація. Це має бути заява про перехід, має бути копія статуту, перелік людей, які брали участь у зборах, хто з тих людей проголосував, в той чи інший спосіб. Після того, як документи подані, обласна адміністрація починає їхній розгляд. І скажу так: відповідно до законодавства, в обласної адміністрації є місяць на розгляд таких документів, але, як правило, ми це проводимо швидше", — розповіла Інна Михайлова.

Що відомо

  • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео в описі до якого зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ(МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій зафіксованих на відео відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
  • Поблизу хмельницького собору почали збиратись люди. Що вимагають
  • У Хмельницькій ОВА прокоментували бійку у соборі
  • У Хмельницькому проголосували за перехід Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ(МП) до ПЦУ
  • Першу молитва українською ввечері другого квітня звучала в Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі у якому ще ранком в неділю проводила богослужіння УПЦ МП. Молебень правив військовий капелан Даниїл Тарнавський.
  • Заяву до поліції сьогодні, третього квітня, написав колишній військовослужбовець 19 окремого стрілецького батальйону Артур Ананьєв з приводу побиття у Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок